Facebook Google+ Twitter

11 listopada w Warszawie. Sprawdź, gdzie odbędą się manifestacje

Już w przyszłą niedzielę 11 listopada przypada 94. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W Warszawie odbędą się aż 4 manifestacje, biegi i defilada. Sprawdź, gdzie odbędą się poszczególne manifestacje.

Już 11 listopada w oficjalnych uroczystościach zorganizowanych z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, będzie brać udział prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent weźmie udział w mszy świętej o godzinie 8.30, w katedrze polowej znajdującej się przy ulicy Długiej.

W Pałacu Prezydenckim, dwie godziny później, wręczy odznaczenia państwowe.
Jak co roku, o godzinie 12, odbędzie się uroczysta odprawa wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Po odprawie wart Traktem Królewskim przejdzie marsz "Razem dla Niepodległej", tuż za marszem podąży defilada, w której udział weźmie prezydent Polski Bronisław Komorowski. Połączenie marszu i defilady to próba połączenia dwóch różnych środowisk, które stoją naprzeciwko siebie w Święto Niepodległości.
Równo o godzinie 12 przy pomniku Bohaterów Getta spotkają się członkowie i sympatycy kilkudziesięciu organizacji z Porozumienia 11 Listopada.

Protestować będą przeciwko szerzeniu nacjonalizmu, ksenofobii i homofobii.
Trzy godziny później ruszy Marsz Niepodległości organizowany przez skrajną prawicę, przede wszystkim przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Pochód zacznie się na rondzie Dmowskiego i zakończy pod pomnikiem Dmowskiego, chodzą pogłoski o przedłużeniu trasy na Agrykolę.
Socjaliści odwołujący się do tradycji PPS chcą zorganizować swój marsz. Rozpocznie o godzinie 11 na pl. Grzybowskim, skąd pomaszerują w stronę Krakowskiego Przedmieścia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.