Facebook Google+ Twitter

11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Watch docs" w Warszawie

"Watch docs" to jeden z największych i najstarszych festiwali na świecie. Pierwsze filmy 11. edycji zostały pokazane w stolicy w czwartek 8 grudnia. Festiwal potrwa do 18 grudnia.

Festiwal filmów o prawach człowieka to pomysł, który w ostatniej dekadzie odniósł sukces na prawie wszystkich kontynentach. Co roku tego typu festiwale pojawiają się nawet w krajach, w których łamane są prawa człowieka. Autorzy warszawskiego przeglądu mówią, że szczególne miejsce w globalnym ruchu filmów o prawach człowieka zajmuje Europa Środkowa. Na widzów będą czekały głównie filmy dokumentalne.

Pokazy filmów odbędą się m.in w warszawskim kinie Muranów, Rejs oraz kinie LAB. Gratką będzie wykład Marca Isaacsa, jednego z brytyjskich twórców kina dokumentalnego. Dodatkowo odbędą się warsztaty zatytułowane „Zmieniaj świat poprzez nowe technologie", z udziałem międzynarodowych ekspertów, poświęcone zastosowaniom nowych technologii w działaniach organizacji pozarządowych.

Na festiwalu będzie można zobaczyć m.in takie filmy jak:

"Dziennik telewizyjny" - film prezentujący w całej okazałości wojenne materiały telewizyjne z lat 1991 - 1995, dobitnie ukazuje rolę, jaką w bałkańskim konflikcie odegrała serbska telewizja państwowa.

"Goodbye Mubarak" - film libańskiej reżyserki, nakręcony w listopadzie i grudniu 2010 roku, ukazuje Egipt tuż przed rewolucją, która położyła kres panowaniu tytułowego dyktatora. Dokument zarejestrowany bez pozwolenia władz, które jak się okazało, przeżywały swoje ostatnie dni, miał ukazać przygotowania i przebieg jesiennych egipskich wyborów samorządowych.

"Terry Pratchett: Wybieram śmierć" - w rolę prezentera wcielił się w tym dokumencie sam Sir Terry Pratchett, jeden z najpopularniejszych współcześnie pisarzy fantasy. Dlaczego? Pratchett choruje na Alzheimera i nie wyobraża sobie życia w chwili, gdy już nie będzie w stanie pisać. Rozważa więc wspomagane samobójstwo, w Wielkiej Brytanii, podobnie jak w Polsce, zabronione przez prawo.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.