Facebook Google+ Twitter

11 października Polska zagra z Portugalią

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-08-30 13:39

Polscy piłkarze w sobotę zainaugurują walkę o pierwszy w historii awans do finałów mistrzostw Europy meczem z Finlandią w Bydgoszczy. Po dwóch następnych występach (w Warszawie z Serbią i na wyjeździe z Kazachstanem) zawitają na Śląsk.

Fot. Arkadiusz Gola 11 października w Chorzowie ich rywalem będzie czwarty zespół świata, Portugalia.

– Ustaliliśmy ceny biletów od 50 do 250 złotych, z pośrednimi kategoriami 100, 150, 200 – poinformował wczoraj sekretarz generalny PZPN, Zdzisław Kręcina. – Najtańsza wejściówka obejmuje sektory nad tunelami, dotychczas przeznaczaliśmy te miejsca w znacznej części dla najuboższych sympatyków reprezentacji, proponowaliśmy nawet wejściówki za symboliczną złotówkę. Niestety, ponieważ część z nich trafiała na „czarny rynek”, teraz cena będzie wyższa. Ale zapewniam, że tradycyjnie zasiądą tam np. wychowankowie domu dziecka, którym zamiast biletów przekażemy zaproszenia.

Organizatorzy przygotowali też jeszcze jedną pulę biletów: o wartości 400 złotych. Ich nabywcy zasiądą w loży honorowej.

– Ta kwota rzeczywiście może szokować, ale zapewniam, że takie wejściówki rozchodzą się jak świeże bułeczki. Po prostu jest część bardzo zamożnych kibiców, którzy chcą, by zajmowane przez nich miejsce na stadionie odzwierciedlało zasobność ich portfeli – tłumaczył prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Rudolf Bugdoł.

Nowością będzie internetowa dystrybucja biletów. Jej organizację powierzono tej samej firmie, która sprzedawała wejściówki na siatkarską Ligę Światową w Spodku.

– Chcieliśmy sprzedaż zacząć 28 sierpnia, ale właściciel firmy jest we Włoszech, więc będzie niewielki poślizg. Adresem, pod którym można zamawiać bilety, będzie www. kupbilet. pl. Operację zakończymy 2 października, wtedy niewykorzystana pula trafi do kas okręgowych związków piłki nożnej i samego Stadionu Śląskiego – dodał prezes Bugdoł.

Dyrektor Stadionu, Marek Szczerbowski, jest przekonany, że kibice znów pomogą polskiej reprezentacji. – Przed spotkaniem z Kolumbią typowałem, że na trybunach pojawi się ponad 40 tysięcy widzów i tak było, teraz przeczuwam, że pojawi się ich ponad 45 tysięcy – mówił dyrektor, dodając, że w sumie będzie przygotowanych 47 tysięcy miejsc.

Wspomniane spotkanie z Kolumbią na długo zapadło w pamięci obserwatorów.

– Wiem, że reakcja kibiców na poczynania naszych piłkarzy wzbudziła różne emocje, ale PZPN kieruje się zdrowym rozsądkiem, więc mecz z Portugalią po prostu nie mógł się odbyć w innym miejscu, przecież to jest nasz największy obiekt, a takiego rywala będą chciały oglądać tysiące osób – tłumaczył Kręcina.

Mecz rozpocznie się najprawdopodobniej o godzinie 20.00 lub 20.30, ale ostateczne ustalenia w tej kwestii jeszcze nie zapadły. Wiadomo już natomiast, że kadrowicze zbiorą się na zgrupowaniu w pobliżu Frankfurtu, stamtąd polecą na mecz do Kazachstanu, po nim znów wrócą do Niemiec, a w Pyrzowicach wylądują dopiero dzień przed meczem. Nieco wcześniej, być może kilka dni po zbliżającym się meczu z Serbią, na Stadionie Śląskim pojawi się Leo Beenhakker.

– Musimy go przekonać, że ten obiekt jest wyjątkowy. Wierzę, że po spotkaniu z Portugalią, będzie chciał tu grać wszystkie kolejne najważniejsze mecze – stwierdził marszałek województwa Jan Grela, robiąc aluzję do powszechnie znanej niechęci do Śląskiego poprzedniego selekcjonera Pawła Janasa. ?

PZPN dotrzymał słowa

Dobiegła końca sprawa pomocy dla rodzin ofiar styczniowej katastrofy na terenie MTK, którą z wpływów za mecz z Kolumbią obiecywał PZPN.
– Dotrzymujemy danego słowa. Każda z rodzin 65 ofiar otrzyma po 3.000 złotych. W sumie będzie to 195.000 zł – poinformował sekretarz generalny PZPN, Zdzisław Kręcina.
rafał musioł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.