Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16657 miejsce

11 polskich miast aspiruje do miana najpiękniejszego na świecie!

Internauci wytypowali 11 polskich miast, które wezmą udział w konkursie na najpiękniejsze miasta świata. Są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zamość. Organizatorem konkursu jest szwajcarska fundacja New7Wonders. Głosowanie potrwa do 6 grudnia 2013 roku.

Rynek w Zamościu / Fot. Mceurytos, CC BY-SA 3.0 / WikipediaFundacja "New7Wonders" organizowała wcześniej konkurs na 7 nowych cudów świata natury. Do finałowej rozgrywki dotarły polskie Mazury, niestety nie znalazły się ostatecznie wśród siedmiu cudów natury. Zwyciężyły: Amazonka, zatoka Halong, wodospad Iguazu, wyspa Jeju, park narodowy Komodo, podziemna rzeka Puerto Princessa i Góra Stołowa.

Fundacja ogłosiła obecnie nowy konkurs, na najpiękniejsze miasta świata. Na liście 1259 miast z całego świata, nominowanych przez internautów, znalazło się 11 polskich: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zamość - informuje tvnmeteo.pl.

Głosowanie potrwa do 6 grudnia 2013 roku i jest wieloetapowe. Do marca 2012 roku internauci mogą wybierać 7 miast spośród wszystkich zgłoszonych. Następnie rozpoczną się kwalifikacje, które potrwają do listopada 2012 roku. W ich wyniku 300 miast, po jednym z każdego kraju, w tym 77 miast z największą liczbą głosów, przejdzie do następnego etapu. W finale znajdzie się 28 miast z największą liczbą głosów, z których siedem uzyska miano najpiękniejszych na świecie.

Głosować można na stronie:
New7Wonders.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

... no proszę, nawet Bydgoszcz i Toruń moje dwa kogutki za miedzy : )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.