Facebook Google+ Twitter

11. rocznica zamachu na WTC."Magic of the World Trade Center"

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-09-11 00:21

Wystawa "Magic of the World Trade Center" jest hołdem złożonym architektowi budynków Minoru Yamasaki i wyrazem osobistej wizji artystycznej autorów: fotografika - Stanisława Nazalewicza (Stana Atavy) i Piusa Ciapało - artysty malarza.

Kilka miesięcy temu, w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej, została uroczyście otwarta wystawa "Magic of the World Trade Center", poświęcona wieżom World Trade Center. Nie można pominąć jej milczeniem, zwłaszcza, że dzisiaj mija 11 lat od tych tragicznych wydarzeń.

11 września 2001 r. World Trade Center – kompleks siedmiu budynków w dzielnicy Lower Manhattan w Nowym Jorku uległ zniszczeniu. Dwa samoloty pasażerskie zostały porwane i ze zbiornikami pełnymi paliwa uderzyły w wieże o godzinie 8.46 i 9.03 czasu lokalnego. O 9.59 i 10.28 zawaliły się.

W zamachu zginęło 2 973 osób (w tym 6 Polaków).

Obiektem zainteresowania fotografika - Stanisława Nazalewicza (Stana Atavy) i Piusa Ciapało były Twin Towers - symbol "stolicy współczesnego świata" i miejsce jednej z największych tragedii początku XXI wieku. Na zdjęciach Atavy zobaczymy obiekt na przestrzeni trzydziestu lat (od 1971 r. do momentu ich zniszczenia.

Zapraszam do obejrzenia filmu:Pius Ciapała swoje obrazy dedykował pamięci amerykańskiego malarza Jacksona Pollocka, którego technika dryppingu umożliwiła autorowi stworzenie na płaszczyźnie płótna iluzję trzeciego wymiaru 3D.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

GOSC
  • GOSC
  • 13.09.2012 18:36

To musialo sie wydazyc (bylo dokladnie przygotowane), po tym zdarzeniu USA-zydowo moze juz okupowac kazdy kraj na swiecie w ramach walki z TERRORYSTAMI. Tak naprawde nie ma terrorystow, bo nie mieli by zadnych szans w obecnych policyjnych czasach( pelna kontrola/inwigilacja obywateli szczegolnie w USA). Chodzi zawsze o mozliwosc dostepu do KASY. Irak ropa itd. Nastepny w kolejce jest IRAN.
Podobalo mi sie wystapienie w sprawie 11.09 ich prezydenta. SZCZERA PRAWDA.... !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety wciąż wielu ludzi wierzy jeszcze w tę oficjalną , powtarzaną przez media wersję wydarzeń 9.11.
Nie szukają samodzielnie informacji i nawet nie czują potrzeby dociekania prawdy. A przecież jest tak wiele dowodów świadczących za tym, że jak to co roku powtarza na kolejnych demonstracjach w miejscu, gdzie stały wieże,Alex Jones z liczną grupą " To wewnętrzna robota! ".
Ciekawe ile jeszcze wojen wywoła rząd amerykański i ile milionów ludzi wymorduje rzekomo "w obronie demokracji"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tylko
  • Tylko
  • 12.09.2012 15:41

Szkoda tych ludzi co zgineli 11 Wrzesnia a z winy rzadu ktory na calym swiecie wtyka nos w nie swoje sprawy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 11.09.2012 15:45

Pamiętam ten dzień, przerażenie i niedowierzanie ludzi, że coś takiego się dzieje. To się przecież nie miało zdarzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.