Facebook Google+ Twitter

11 stycznia George Clooney otrzyma Złotego Globa za całokształt twórczości

Hollywodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej ogłosiło laureata swojej dorocznej nagrody za całokształt twórczości. Wyróżnienie im. Cecila B. DeMille'a otrzyma George Clooney. Nagroda zostanie wręczona podczas najbliższej gali Złotych Globów.

 / Fot. Georges Biard [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsHollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej to organizacja założona w 1943 roku, przyznająca corocznie od 1944 roku Złote Globy. Członkowie Stowarzyszenia ogłosili, że na najbliższej uroczystej gali honorowe wyróżnienie za całokształt twórczości otrzyma George Clooney - czytamy na Filmweb.pl.

Clooney Złotego Globa otrzyma już po raz czwarty. Za "Bracie, gdzie jesteś?" dostał statuetkę w kategorii "Najlepszy aktor komediowy lub musicalowy". Za "Syrianę" dostał Glob w kategorii "Najlepszy aktor drugoplanowy". Po raz ostatni został wyróżniony za rolę w "Spadkobiercach" w kategorii "Najlepszy aktor w dramacie".

Uroczysta 72. gala wręczenia Złotych Globów odbędzie się 11 stycznia 2015 roku.

George Clooney to amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent. Laureat "Oscara" za rolę w filmie "Syriana" i za film "Operacja Argo". Ma na swoim koncie cztery nagrody Stowarzyszenia Aktorów, jedną BAFTA, dwie Critics' Choice, nagrodę Emmy oraz cztery National Board of Review.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.