1:1 w meczu Polski z Macedonią

Reprezentacja Polski w piłce nożnej zremisowała po dość słabym meczu z Macedonią. Od początku spotkania była widoczna lekka przewaga naszej reprezentacji, ale przez 10 minut nie potrafiliśmy stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki.

W pierwszym kwadransie gry oddaliśmy zaledwie dwa strzały na bramkę, ale oba zostały zblokowane przez obrońców Macedonii.

W 19. minucie Łukasz Garguła dośrodkował wprost na głowę Tomasza Zahorskiego, ale gracz Górnika Zabrze nie trafił w światło bramki. Pięć minut później na strzał z dystansu zdecydował się Goce Sedloski, ale Tomasz Kuszczak zdołał sparować jego uderzenie na rzut rożny.

Na kwadrans przed końcem I połowy Garguła próbował zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego bramkarza rywali, ale Petar Milosevski był na posterunku.

Gdy wydawało się, że piłkarze zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie, bramkę zdobyli Macedończycy. Z rzutu wolnego uderzył Sedloski, którego strzał odbił Kuszczak, ale do piłki dopadł Goran Maznov i skierował ją do siatki. Po chwili sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Po przerwie Leo Beenhakker dokonał dwóch zmian: Jakub Wawrzyniak i Dariusz Dudka zmienili Grzegorza Bronowickiego i Mariusza Lewandowskiego. W 49. minucie w sytuacji sam na sam z Kuszczakiem znalazł się Goran Pandev, ale tym razem to nasz bramkarz był górą.

Pięć minut później bramkę zdobyli Macedończycy, ale - na szczęście - sędzia odgwizdał spalonego. Polacy nie potrafili zagrozić bramce rywali i Beenhakker wprowadził na boisko Marka Saganowskiego, który zastąpił Radka Majewskiego. Chwilę później piłka ponownie znalazła się w naszej bramce, ale sędzia znów dopatrzył się spalonego. W 83. minucie po zgraniu piłki ręką w polu karnym przez jednego z obrońców mołdawskich, sędzia wskazał na "jedenastkę".

Do piłki podszedł Radek Matusiak i pewnym strzałem pokonał Petara Milosevskiego. Na pięć minut przed końcem utykającego Łukasza Gargułę zmienił Michał Pazdan. W końcówce z dystansu strzelał jeszcze Darek Dudka, ale bramkarz rywali popisał się fantastyczną interwencją. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Forma piłkarzy nie napawa optymizmem przed mistrzostwami Europy. Miał to być mecz prawdy dla wielu zawodników, ale żaden z nich nie pokazał nic szczególnego. Jutro mecz z Albanią i, miejmy nadzieję, że wynik i gra będzie dużo lepsza.

Polska - Macedonia 1:1