Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33633 miejsce

"1204 Tajemnica IV wyprawy krzyżowej i podboju Konstantynopola" Meschiniego

Współautorzy: Marta Wróbel

"1204 Tajemnica IV wyprawy krzyżowej i podboju Konstantynopola" to książka magiczna, która przenosi nas w czasy średniowiecznych wojen. Autorem książki jest Marco Meschini, historyk, zajmujący się dziejami wypraw krzyżowych oraz historią wojskowości.

"1204 Tajemnica IV wyprawy krzyżowej i podboju Konstantynopola" / Fot. Wydawnictwo JednośćNajnowsza książka Marco Meschiniego opowiada historię zdobycia Konstantynopola przez wojska zjednoczone. Obserwujemy poczynania papieża Innocentego III i floty zbrojne na falach Morza Śródziemnego, śledzimy upadek Bizancjum, po którym pozostają tylko ruiny i zgliszcza.

Tematem przewodnim książki jest próba odpowiedzi na podstawowe pytania, dotyczące czwartej wyprawy krzyżowej i podboju Konstantynopola. Z jakich powodów rozpoczęła się ta wyprawa? Jaki był jej prawdziwy cel?
Może ta wyprawa - jak sugeruje strona prawosławna - miała nie dopuścić do pojednania dwóch kościołów: katolickiego i prawosławnego?

Niewątpliwym atutem, który urozmaica książkę, są dodatkowe rozbudowane opisy ślubów krzyżowca, kar kościelnych w średniowieczu, machin wojennych, okrętów transportowych, życia na morzu. Znaleźć je można w zakończeniach niektórych rozdziałów w części pierwszej. Opisy zostały opatrzone rycinami. Część ta przedstawia fakty dotyczące VI wyprawy krzyżowej, która miała wyzwolić Jerozolimę, a doprowadziła do podbicia Konstantynopola przez wojska zjednoczone.

Drugą część książki stanowi interpretacje tego wszystkiego, co wydarzyło się w latach 1198-1204 - pozwala lepiej zrozumieć genezę i przebieg czwartej krucjaty oraz motywy kierujące przywódcami, którzy zdobywali Konstantynopol.

Książka napisana jest językiem prostym i zrozumiałym nawet dla osób, które nie są pasjonatami i znawcami historii. Pozwala przenieść się w mroczne czasy średniowiecza i zrozumieć panujące w tamtym okresie prawa oraz obyczaje. Książka kończy się ciekawymi ilustracjami i mapami z bogatymi opisami. Mapy pozwalają nam na prawidłową lokalizacje miejsc, w których toczą się wspominane wydarzenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 28.12.2007 14:09

(+) Dobra recenzja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.