Facebook Google+ Twitter

120 tys. wolontariuszy zbiera dziś pieniądze na rzecz WOŚP

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-05 14:44

10 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz osiemnasty. W tym roku pieniądze, po raz kolejny, zbierane będą na doposażenie dziecięcych klinik onkologicznych.

Flickr / Fot. http://www.flickr.com/photos/olsen78/357395334/Wielkoorkiestrowa zabawa rozpoczęła się w Poznaniu o godz 9.00, dokąd Jurek Owsiak przyleciał orkiestrolotem. Następnie poleci do Warszawy skąd poprowadzi finał. Sam przelot ma być wielkim widowiskiem.

- Jeżeli tylko będzie dobra pogoda przylecimy do Warszawy asyście dwóch F16, co będzie widać, słychać i pewnie czuć - mówi Jurek Owsiak. - Kiedy tylko te bojowe samoloty dołączą do nas, może będziemy mogli zrobić kółko nad Warszawą - dodaje.

Jednak zabawa związana z finałem odbędzie się w prawie wszytskich polskich miastach m.in.: Gdańsku, Krakowie, Lublinie czy Zielonej Górze. W całej Polsce pieniądze do puszek zbierać będzie ponad 120.000 wolontariuszy z 1.500 sztabów. Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w zabawie, będą mogli obejrzeć transmisję telewizyjną nadawaną aż przez trzy stacje: TVP, CANAL+ oraz TVN.

Poza Polską, zbiórka pieniędzy zorganizowana zostanie m.in. w Afganistanie, Wielkiej Brytanii, Islandii, Niemczech, Norwegii i USA.

Jak co roku Orkiestrze towarzyszyć będzie też akcja "Policz się z cukrzycą". Bieg ma jednoczyć osoby zdrowe i diabetyków. W samej Warszawie wystartuje 3.045 biegaczy. Zapisy do udziału w biegu nadal trwają. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie fundacji.

WOŚP wspierają gwiazdy polskiego kina i estrady. Biorą udział w imprezach plenerowych i wystawiają przedmioty na licytację. W tym roku można zdobyć Mercedesa G Mateusza Damięckiego, którym przejechał on 25 tys. km. na Syberię. Damięcki przekonuje, że samochód jest w pełni sprawny.

Wolontariusze WOŚP, styczeń 2009 / Fot. Piotr MayW pomoc w zbiórce pieniedzy zaangażowali się również twórcy najnowszej polskiej komedii "Ciacho" (reż. Patryk Vega). Część dochodu ze sprzedaży biletów trafi na konto Wielkiej Orkiestry. - Oprócz tego wystawiliśmy na aukcję samochód, którym poruszał się bohater grany przez Marcina Bosaka - mówi Patryk Vega, reżyser. Film wchodzi do kin 8 stycznia.

Każdy z nas może pomóc chorym dzieciom. Jak? Wystarczy wrzucić darowiznę do jednej z puszek, wysłać smsa o treści "SERCE" na numer 7547, wziąć udział w aukcjach internetowych czy skorzystać ze sklepiku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Cała zabawa zakończy się w studiu TVP 2 o 23.45, podczas finału licytacji Złotych Serduszek i Złotych Kart Telefonicznych. Do licytacji przeznaczono 200 złotych serduszek i 100 kart telefonicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Słuchacze Radia Maryja "jadą" po Owsiaku:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7435893,Zbliza_sie_WOSP__Sluchacze_Radia_Maryja__jada__po.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jurek Owsiak to najlepszy Polak w historii naszego kraju.Jestem pewny ,że znów zbierze WOŚP pieniążków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to dzisiaj gramy do końca świata i jeszcze jeden dzień. Imprez trochę jest tylko ta pogoda, ale trzeba być twardym a nie miękkim

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.01.2010 20:25

Można również wylicytować kolację z Danutą Stenką:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bosak, Karolak i Małaszyński posprzątają Ci mieszkanie!
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=315307
*5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja będę w Warszawie. Postaram się informować na bieżąco :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I ja wybieram się do Manufaktury w Łodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj się będzie działo :) Będę działała i ja, zobaczymy co z tego wyjdzie! Dobry artykuł, spójny, treściwy. 5 leci :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.