Facebook Google+ Twitter

125. rocznica konsekracji kościoła pw. Trójcy Świętej w Bytomiu - wystawa

Od 29 czerwca w bytomskiej Galerii Agora możemy oglądać wystawę fotograficzną poświęconą bytomskiej parafii pw. Trójcy Świętej. W tym roku obchodzi ona 125-lecie konsekracji kościoła, wybudowanego w latach 1883-1886 w stylu neogotyckim.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Wystawa w Galerii Agora prezentuje kilkadziesiąt fotografii przedstawiających różne okresy dziejów bytomskiej parafii pw Trójcy Świętej.  Fot.Piotr A.Jeleń
Wystawa w Galerii Agora prezentuje kilkadziesiąt fotografii przedstawiających różne okresy dziejów bytomskiej parafii pw Trójcy Świętej. Fot.Piotr A.Jeleń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

@Marcin, widocznie w archiwach brak zdjęć, jak to określasz niemieckich księży, a najstarsze prezentowane zdjęcie, to reprodukcja kościoła, kaplicy pogrzebowej z XVII wieku, jak dobrze doczytałeś? O uroczystościach i wystawie było głośno, więc będąc z Bytomia lub okolic, a dysponując jakowymiś zdjęciami, mógłbyś ich użyczyć na potrzeby wystawy. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marcin
  • Marcin
  • 08.08.2011 00:07

Patrząc na zdjęcia z wystawy widać że parafia miała samych polskich księży, natomiast niemieckich tutaj ni hu hu to znaczy że cała historia parafii rozpoczyna się w 1945 roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.