Facebook Google+ Twitter

"12 bajek" Danuta Tabin

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-10 09:24

„Na początku lata - oczywiście następnego, licząc od dnia wypadku - nikt już chyba by się nie domyślił, jak wielkie nieszczęście dotknęło rok temu brzozę. Brzoza i sosenka stały obok siebie jak dwie siostry: jedna wyprostowana, z piękną koroną igieł, ale jakby za mała na swój wiek, a druga wykrzywiona w kierunku sosenki, z pięknym wodospadem liści nad nią.

W ten właśnie sposób chroniły siebie nawzajem: sosna zabezpieczała brzozę przed złamaniem, a brzoza otulała sosnę cieniem przed nadmiernym słońcem. Obie były zadowolone ze swojego położenia. Wzajemnie sobie pomagały, dzięki czemu zaprzyjaźniły się i od tej pory nie czuły się samotnie. A na dodatek brzoza i sosenka były dumne z siebie, że dały sobie radę, pomimo nieszczęśliwego zdarzenia sprzed roku.

Rodzaj literatury: Beletrystyka
Wydawca: Novae Res, Gdynia 2010
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 92
ISBN: 978-83-61194-70-5
Nośnik: Druk

Autor: Kamila Rutkowska
Materiały promocyjneLas także je podziwiał, ponieważ poradziły sobie w sytuacji, o której po ulewie drzewa mówiły, że jest beznadziejna i że prędzej czy później obie zginą z wyczerpania. Tymczasem nie tylko się uratowały, ale rosły, mężniały i były silniejsze niż kiedykolwiek.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.