Facebook Google+ Twitter

12 grudnia w Lublinie zobaczycie monodram "Luna"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-07 10:03

Już 12 grudnia w Lublinie będzie można obejrzeć monodram "Luna" w wykonaniu Karoliny Porcari.

 / Fot. Marek JabłońskiGłówna bohaterka monodramu przypomina opętanego wyrzutka walczącego o prawo do życia wbrew dawnym winom. Najczulszym instrumentem jej psychiki jest wrażliwość i emocjonalność, które znajdują swoje odzwierciedlenie nie tylko w wyrazistej grze aktorskiej, ale także w samej budowie spektaklu.

Czytaj także: nazwaKonfrontacje Teatralne w Lublinie. Spektakl "Luna". Zdjęcia

Złożony z pojedynczych impresji, wybuchów wzburzonego temperamentu i niekontrolowanych emocji, istnieje poza chronologią czasu i przyczynowo- skutkowym ciągiem zdarzeń. Wewnętrzny świat bohaterki rządzi się prawem chaotycznie przywoływanych bolesnych wspomnień, krótkich, rwanych historii bez puenty, fragmentów znienawidzonych snów i schizofrenicznych dialogów z przeszłości domagających się podsumowania. Wszystko zaś, choć utrzymane w konwencji medialnego show, dzieje się w bardzo ascetycznej scenografii, na niemal pustej scenie. To kostium pełni przede wszystkim funkcję wieloznacznego rekwizytu. Symbolizuje nie tylko przemianę bohaterki, która z nastolatki dręczonej wyrzutami sumienia po spowodowaniu śmierci swojej przyjaciółki staje się siostrą zakonną, ale także przenosi ją w inny wymiar czasu i miejsca- osoby przechodzącej ze świata materialnego do świata duchowego.

Karolina Porcari - aktorka teatralna i filmowa narodowości polsko-włoskiej. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Współpracuje z warszawskimi teatrami: Laboratorium Dramatu, Powszechnym, Rozmaitości, Wytwórnia oraz Operą Narodową, wcześniej także z Teatrem Ludowym w Krakowie oraz włoskimi Teatrem Trebbo i Teatro Paisiello. Role w spektaklach m.in.: "Luna" w reż. A. Urbańskiego, "Zły" w reż. J. Buchwalda, "Borys Godunow" w reż. M. Trelińskiego i „Bracia Karamazow w reż. J. Opryńskiego”. Na koncie ma także udział w obcojęzycznych produkcjach filmowych, m.in. nagradzanym "Come L'Ombra" w reż. M. Spada, "Vicki-Ficki" w reż. N. Spinell oraz polskich filmach i serialach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.