12. kolejne zwycięstwo Spójni Stargard

Lider gr. B II ligi koszykarzy, pokonał wczoraj we własnej hali Pogoń Prudnik 68:60. Warto wspomnieć, iż drużyna Pogoni jako jedyna zdołała pokonać Spójnię w bieżącym sezonie.

/ Fot. Logo klubuSobotni mecz miał być rewanżem za niespodziewaną porażkę Spójni sprzed kilku miesięcy. W pierwszym swoim meczu sezonu 2008/09 stargardzianie przegrali w Prudniku 60:64.

Widowisko nie stało na najwyższym poziomie, raził brak skuteczności oraz liczne straty po obu stronach. Po wygraniu przez koszykarzy Spójni pierwszej kwarty 12:11, w kolejnej odsłonie lepsi okazali się goście 19:15. W przerwie trener Major zapewne ostro porozmawiał ze swoimi podopiecznymi, gdyż gospodarze wrócili na boisko o wiele bardziej skoncentrowani. Trzecia kwarta okazała się przełomowa. Za sprawą Wiktora Grudzińskiego, Huberta Mazura oraz Łukasza Grzegorzewskiego gospodarze odnaleźli swój rytm gry, wygrywając dwie ostatnie kwarty 19:12 oraz 22:18 a cały mecz 68:60.

Należy wspomnieć, iż sobotnia wygrana była 12. z rzędu zwycięstwem Spójni, która jest obecnie głównym kandydatem do awansu do I ligi koszykarzy.

Punkty zdobywali:

Spójnia Stargard Szczeciński:
H. Mazur 18, W. Grudziński 15, Ł. Grzegorzewski 11, M. Zarzeczny 11, A. Soczewski 6, J. Koszuta 4, A. Molenda 2, M. Trypuć 1

KS Pogoń Prudnik:

K. Czapla 17, M. Lepczyński 15, T. Łakis 15, M. Łakis 5, B. Trytek 4, W. Suprun 2, W. Rogacewicz 2

Tabela gr. B II ligi koszykarzy

Zapraszam na Derby / Fot. fan klub Spójni StargardJuż za tydzień (sobota, godz. 19) w Szczecinie czekają kibiców basketu wielkie emocje. Derby AZS Radex Szczecin – Spójnia Stargard Szczeciński to jednocześnie mecz na szczycie dwóch poważnych pretendentów do wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.