Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

818 miejsce

12 kreskówek do nauki angielskiego

Nowoczesne mamy chcą wpajać dzieciom angielski już prawie od kołyski. Jednym z najbardziej popularnych sposobów na łatwą i naturalną naukę języka od najmłodszych lat są kreskówki.

Klasyka gatunku
Pozwolę sobie zacząć od animacji uważanych za klasyczny element w większości programów nauczania angielskiego na całym świecie. Pierwsza z nich to Gogo Loves English. Serial animowany o smoku Gogo składający się z krótkich 5-minutowych klipów. Według scenariusza Gogo przydarzają się różne zabawne i pouczające przygody, podczas których jednocześnie uczy się przydatnych oraz praktycznych zwrotów po angielsku.

Drugi serial w tej kategorii to opowieści o przygodach Muzzy, przyjacielskiego zielonego kosmity, który wylądował na Ziemi i zaczyna uczyć się angielskiego. Celem tego wideo kursu stworzonego przez BBC jest nauka angielskiego jako języka obcego. Bajka składa się z dwóch części: Muzzy in Gondoland oraz Muzzy Comes Back, z których każda zawiera kilka krótkich odcinków.

Bajki edukacyjne po angielsku

Dla rodziców, którzy chcą, aby dziecko nie tylko opanowało angielski, ale też inne przydatne umiejętności, doskonałą opcją będzie serial animowany Crawford’s Corner, dostępny także pod nazwą Crawford The Cat. Głównym bohaterem tej bajki jest kot Crawford, pozytywna postać, która nie tylko uczy angielskiego, ale także dobrych manier oraz udziela wielu przydatnych porad. Nauczy on malucha myć zęby, mówić "dziękuję" i "proszę", sprzątać swoje zabawki oraz zachęci do porannej gimnastyki.

Tym, którzy chcą skupić się tylko na lekcjach angielskiego, do gustu przypadnie kreskówka Super Why!, bohaterzy której pomagają postaciom z ulubionych bajek jednocześnie ćwicząc z nimi gramatykę i poszerzając słownictwo. Chociaż niuanse angielskiego są w tej bajce wyjaśnione dość drobiazgowo, to jednak nie nadaje się ona na pierwszy "wideo podręcznik". Będzie ona bardziej odpowiednia dla dzieci, które pierwsze kroki w nauce języka mają już za sobą.

Najpiękniejsze bajki
Powyższe kreskówki w języku angielskim, choć niezwykle przydatne, to prezentują sobą bardzo prosty zarys fabularny. Oczywiście, dla najmłodszych widzów najważniejsza jest łatwość zrozumienia, natomiast wartości estetyczne schodzą w ich wypadku na drugi plan. Dziecku, które jest już w stanie skupić się na bardziej złożonych obrazach, warto pokazać inne arcydzieła sztuki animowanej.

Na przykład, w internecie łatwo można znaleźć bajkę Little Bear, serial animowany kanadyjskiej produkcji, opowiadający o Niedźwiadku, jego rodzinie, przyjaciołach oraz ich fascynujących przygodach. Bajka ta będzie doskonałym wyborem dla dzieci, które ukończyły 4. rok życia.

Kolejna animacja, która jest w stanie urzec nawet dorosłego, to ekranizacja opowiadania Beatrix Potter o króliku Piotrusiu. Serial animowany Peter Rabbit jest naprawdę świetny. Polecam jednak zacząć oglądanie nie wcześniej niż po ukończeniu przez malucha 5 lat. Dla młodszych dzieci obraz i fabuła mogą okazać się zbyt skomplikowane.

Bajki, które przetrwały próbę czasu

Chociaż dobre kreskówki nigdy się nie starzeją, to starzeją się użyte środki techniczne. Tak więc, jak i współcześni filmowcy reżyserują remaki kultowych produkcji, tak i współczesne kanały tv tworzą nowe wersje bajek szczególnie ukochanych przez dzieci.

Na przykład, w 2012 roku kanał Nick Jr reaktywował bajkę o Króliku Piotrusiu z użyciem grafiki komputerowej. Nowy Peter Rabbit otrzymał bardzo dynamiczny i nie mniej miły dla oka obraz. Wygląda bardzo nowocześnie i przede wszystkim wciąż podoba się dzieciom.

Kolejny przykład bajki, która nigdy się nie zestarzała to historia o pingwinku uczącym się angielskiego. Pingu Loves English produkowana jest już od wielu lat i posiada nawet swój własny kanał na Youtube. Jest to świetna opcja dla dzieci, które dopiero próbują "posmakować" angielskiego. Odpowiednia dla małych widzów od lat 3.

Piosenki po angielsku
Jeśli Twoje dziecko jest bardzo muzykalne, warto wykorzystać tę cechę w procesie nauki języka obcego. Zdolność ta może okazać się niezwykle przydatna. Proste i rytmiczne piosenki łatwo jest zapamiętać, dzięki czemu dziecko również w lot przyswoi sobie słownictwo. Istnieje sporo muzycznych wideoklipów pomocnych w nauce angielskiego.

Na przykład, kanał Super Simple Songs oferuje zbiór piosenek na proste tematy. Są one tak łatwe do zapamiętania, że rodzice nierzadko sami podśpiewują je w ciągu dnia. Na tym kanale nie ma zbyt wielu filmików, ale w sieci można znaleźć multum dowolnych piosenek z rymowankami. Na przykład, Cookies Nursery Rhymes lub Nursery Rhymes z karaoke, które można wykorzystać, jeśli dziecko uczy się już czytać po angielsku.

Jeśli piosenki te wydają się zbyt proste, warto zwrócić wagę na serię wideoklipów Magic English stworzonych na podstawie najsłynniejszych kreskówek Disney'a. Ich autorzy tworzą krótkie historyjki oraz piosenki pomagające dzieciom zapoznać się nie tylko z oddzielnymi słowami, ale również dłuższymi często używanymi zwrotami.

W rzeczywistości w internecie dostępnych jest o wiele więcej filmów animowanych, które mogą posłużyć jako doskonała pomoc w nauce angielskiego. Najważniejsze to pamiętać, że przyniosą one rezultaty, tylko jeśli spodobają się małemu widzowi. Warto razem przejrzeć kilka serii, zanim znajdziemy tę "naszą", wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że nowy format zajęć zostanie w naszej rodzinie na dłużej.

Współautorka: Specjalistka platformy online dla poszukiwania korepetytorów https://preply.com/pl/ Tania Viezhys sporządziła zbiór najlepszych filmów animowanych, pomocnych w osiągnięciu właśnie tego celu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.