Facebook Google+ Twitter

12 lipca odbędzie się ogólnopolska zbiórka dla powodzian

Intensywne opady deszczu sprawiają, że powodzią zagrożonych jest coraz więcej miast. 12 lipca, z inicjatywy Caritas Polska, odbędzie się ogólnopolska zbiórka na rzecz powodzian.

Caritas Polska od samego początku wspiera poszkodowanych w powodzi. / Fot. Caritas PolskaCaritas Polska od samego początku wspiera poszkodowanych w powodzi. W dniach od 29 czerwca do 9 lipca 2009 r. przekazała na rzecz pomocy powodzianom w poszczególnych diecezjach 910 tys. złotych. Pieniądze zostały wykorzystane na zakup żywności, środków chemicznych, kołder, pościeli, materiałów budowlanych i innych niezbędnych do funkcjonowania rzeczy. Część pieniędzy trafiła bezpośrednio do powodzian w formie zapomóg finansowych.
Caritas Diecezji Rzeszowskiej i Tarnowskiej otrzymały po 250 tys. zł każda, diecezja świdnicka 210 zł, diecezja opolska 95 tys. zł, diecezja legnicka 75 tys. zł, a Caritas Archidiecezji Przemyskiej 30 tys. zł.

12 lipca z inicjatywy Caritas Polska odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz powodzian. / Fot. Caritas PolskaPrzewodniczący Episkopatu Polski, abp Józef Michalik przychylił się do prośby Caritas Polska, by w dniu 12 lipca odbyła się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz powodzian. Mamy nadzieję, że Polacy wzruszą się losem poszkodowanych i w duchu miłości chrześcijańskiej wrzucą "wdowi grosz" do skarbonek Caritas.

Wszystkie zebrane środki skierowane zostaną na rzecz pomocy powodzianom. Rozliczenie finansowe tej pomocy zostanie opublikowane na stronie internetowej
Caritas Polska w zakładce: sprawozdania finansowe. Na stronie Caritas w Polsce można również zapoznać się z bieżącymi formami pomocy i innymi możliwościami wsparcia powodzian.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.