Facebook Google+ Twitter

12 miliardów euro będzie kosztować odbudowa Abruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-15 08:40

Na 12 miliardów euro ocenia włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni koszt odbudowy zniszczeń, jakie przyniosło trzęsienie ziemi w Abruzji. Pierwsze kontrole wykazały, że tylko niewiele ponad połowa budynków nadaje się w tej chwili do użytku.

Na ulicach L'Aquili, stolicy regionu, gdzie znajdowało się epicentrum tragicznego wstrząsu w nocy z 5 na 6 kwietnia, ludzie gromadzą się przed domami, które kiedyś zamieszkiwali. Wiedzą, że między godziną 10 i 18 może przyjść ekipa strażaków, by ocenić rozmiar zniszczeń i choć w przybliżeniu powiedzieć, kiedy można będzie do nich powrócić. Z tych pierwszych kontroli wynika, że 53 procent budynków nadaje się do użytku.

Strażacy wydają jednak tylko opinię, ostateczna decyzja należy do obrony cywilnej i na nią trzeba jeszcze poczekać. Dlatego ludzie proszą o wyniesienie ze środka najbardziej potrzebnych rzeczy, przede wszystkim lekarstw i dokumentów. Ponieważ wiele osób woli się zanadto nie oddalać od swoich domostw, powstają "dzikie" pola namiotowe, których standard jest znacznie niższy aniżeli ośrodków prowadzonych przez obronę cywilną i powstają nowe problemy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.