Facebook Google+ Twitter

12 ofiar po zamachu w Kabulu

Co najmniej dwanaście osób zginęło, a 80 zostało rannych w wybuchu, do jakiego doszło dziś rano w centrum Kabulu przed ambasadą Indii.

Flaga Talibow / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Flag_of_Taliban.svg&filetimestamp=20060919214026Atak nastąpił w pobliżu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, budynków rządowych oraz ambasad wielu krajów.

Bomba znajdowała się w samochodzie. Eksplozja była tak silna, że zatrzęsły się budynki oddalone o około kilometr. Nad centrum miasta uniósł się słup dymu. W pobliskich budynkach powypadały szyby z okien, a ściany zostały poważnie uszkodzone.

Po kilku miesiącach spokoju, w Kabulu regularnie dochodzi do zamachów terrorystycznych. Autorami większości z nich są talibowie. Wzrost przemocy zaostrzył się przed wyborami prezydenckimi i do rad prowincji, które przeprowadzono 20 sierpnia. Od tamtej pory do ataków dochodzi prawie codziennie.

Ambasada indyjska była celem zeszłorocznego zamachu. W wyniku tamtego aktu terrorystycznego zginęło 60 osób, w tym dwóch indyjskich dyplomatów. 140 osób odniosło obrażenia.

źródło: RMF.FM

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 08.10.2009 19:33

Niestety już 17.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.