Facebook Google+ Twitter

12. Poznań Maraton. Padną nowe rekordy?

Już w najbliższą niedzielę, 16 października, kierowcy będą kląć, dzieci kurczowo trzymać się spódniczek mam, a prawie 6 tys. biegaczek i biegaczy wylewać będzie z siebie siódme poty. Wszystko za sprawą dwunastego już poznańskiego maratonu imienia Macieja Frankiewicza.

 / Fot. Materiały prasoweLiczby nie kłamią - ponad 5900 zgłoszeń w tym 4800 już opłaconych. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że 12. Poznań Maraton po raz kolejny będzie największym maratonem w Polsce i rekordowym pod względem frekwencji w Poznaniu.

Historia poznańskiego maratonu sięga roku 2000, kiedy to wystartowało 831 maratończyków, z roku na rok było coraz więcej osób na starcie, aby w 2009 osiągnąć apogeum - 4230 osób postanowiło skonfrontować się z dystansem 42,195 km! Od samego początku istnienia poznańska impreza zajmuje pierwsze miejsca w rankingu największych maratonów w kraju.

 / Fot. Materiały prasoweJak co roku, oprócz samego maratonu, organizatorzy przygotowali dla biegaczy, gości i kibiców wiele atrakcji. Już od piątku w Hali Arena przy ulicy Wyspiańskiego odbywać się będą targi Expo, gdzie na stoiskach będzie można zapoznać się z nowościami ze świata biegaczy, kupić wszystko, co niezbędne do uprawiania tej dyscypliny sportu i obejrzeć najróżniejsze występy.

W sobotę z kolei sprawdzić się będą mogły dzieci i dorośli, którzy z różnych względów wybrali krótszy dystans niż niedzielne 42 km z haczykiem. Maratończycy w ramach rozgrzewki o 10 wystartują w Biegu Śniadaniowym, po którym wszyscy uczestnicy będą mogli uraczyć się ciepłą herbatą i bułką. Od 12 do rywalizacji przystąpią dzieci. Biegi dzieci podzielone są na sześć kategorii wiekowych i odbywają się na 3 dystansach; 1000, 2000 i 3000 metrów. Na godzinę 15:00 organizatorzy przewidzieli start Biegu Przemysła (10,7 km) i Biegu Maltańskiego (5,3km) Wszystkie imprezy sobotnie odbywać się będą na terenie Toru Regatowego Malta.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.