Facebook Google+ Twitter

12 września rusza Ecco Walkathon

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-02 16:12

Firma Ecco od 11 lat organizuje największy na świecie spacer charytatywny - Ecco Walkathon. Pierwszy odbył się w Kopenhadze. Od tego czasu co roku zdobywa coraz większą rzeszę fanów.

Otwarcie III edycji Ecco Walkathon - Spaceru Ludzi Dobrej Woli na warszawskim Polu Mokotowskim. / Fot. PAP/Tomasz GzellKolejna warszawska edycja spaceru ludzi dobrej woli rozpoczyna się już 12 września na Podzamczu. Aby móc wystartować w imprezie należy zadeklarować swoje uczestnictwo poprzez wniesienie opłaty rejestracyjnej. W przypadku osób dorosłych jest to 10 złotych, natomiast dzieci (do lat 13) 5 złotych. Tegoroczny plan spaceru obejmuje tereny parków, Starówkę oraz Trakt Królewski.

Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eccowalkathon.pl do dnia 10 września, w wybranych sklepach Ecco na terenie całej Polski do dnia 11 września, za pomocą przelewu na poczcie lub w banku na nr konta PL 14 2360 0005 0000 0045 5026 1839 tytułem ilości biletów z podziałem na dorosłych i dzieci (Ecco Shoes Poland, ul. Falencka 1, 05-090 Warszawa - z dopiskiem Ecco Walkathon) najpóźniej do dnia 4 września. Dowód wpłaty stanowi bilet wstępu na imprezę.

 / Fot. źródło: http://www.ecco.com/pl/pl/specjalne/walkathon/index.jspKażdy uczestnik ma do wyboru dwie trasy: na 6 (start o godz. 12 ) i na 10 km (start o godz. 11). Przed rozpoczęciem spaceru może odebrać pakiet startowy, na który składają się: plecak, identyfikator, maokę trac, jabłko oraz woda mineralna. O godz. 14.45 nastąpi zamknięcie tras.

Organizatorzy postarali się o urozmaicenie tegorocznej imprezy - będzie program artystyczny dla najmłodszych, koncert Tomka Lipińskiego & Tilt, pokaz tańca Modern Jive w wykonaniu Jiveroc oraz koncert Patrycji Markowskiej. Dobra zabawa gwarantowana, a połączona ze zbożnym celem z pewnością da wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji.

Za każdy Twój przebyty kilometr organizator przekazuje 4 zł na rzecz wybranego przez Ciebie projektu. W tym roku możemy wesprzeć program pomocy dzieciom ulicy ( streetkids.org), ratowania zwierząt i naturalnego klimatu Arktyki ( wwf.pl) oraz budowy ośrodka rehabilitacyjno-terapeutycznego "Dolina Słońca" dla osób niepełnosprawnych intelektualnie ( mimowszystko.org).

Imprezę poprowadzą Dorota Wellman i Rafał Bryndal, Agnieszka Kołodziejska i Marek Starybrat. Rejestracja uczestników rozpocznie się już o godz. 9.30, natomiast zakończenie całej imprezy planowane jest na godz. 15.40.

Warto kupić bilet - 10 złotych to naprawdę niewiele w porównaniu z tym ile dobra możemy wyspacerować. Każdego roku fundusze zbierane podczas tej imprezy wnoszą wiele zmian w sfery projektów objętych jej programem. Jest to wystarczający powód by podtrzymywać ten pomysł i pozwalać mu się rozrastać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dla mnie niejasne gdzie odbiera się pakiet startowy i którędy prowadzi trasa spaceru (start, meta). Sam będę sprawdzał temperaturę Bałtyku ale chcę info przekazać innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.09.2009 09:54

W tamtym roku można było przejść jedną trasę kilka razy, przynajmniej tak słyszałam :) Bardzo chętnie pójdę znowu, świetna sprawa

Komentarz został ukrytyrozwiń

No to nikt Cię nie pokona..chociaż podobno pieski tez mogą wziąć udział w tej imprezie..ze swoimi właścicielami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idziesz Przemku? To powinienes zacząć ćwiczyć już na wiosnę, bo jak wyczytałam porady odnosnie Ecco Walkathon "Początkowo należy przechadzać się wolnym krokiem, żeby po kilku minutach zwiększyć prędkość chodu i pod koniec ponownie zwolnić tempo. Najlepiej spacerować kilka razy w tygodniu, przedłużając jednocześnie fazę szybszego chodu. Zaczynając przygotowania wiosną, latem można wydłużać czas i długość spaceru. We wrześniu łatwiej będzie „wychodzić” więcej kilometrów"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.