12-letni Tytus z Gdyni Mistrzem Europy w klasie Optymist

Podczas międzynarodowych regat na węgierskim Balatonie Tytus Butowski zdobył Mistrzostwa Europy w żeglarskiej klasie Optymist. W regatach uczestniczyło 248 zawodników w wieku do 15 lat.

Tytus Butowski po zwycięstwie. / Fot. Materiał ykp.gdynia.plMiędzynarodowe regaty na węgierskim Balatonie wygrał reprezentant Singapuru Ryan Yee Kang TEO. Drugie miejsce zajął Tytus Butowski z Yacht Klub Polski Gdynia, zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Europy w żeglarskiej klasie Optymist.

Podczas Otwartych Mistrzostw Europy rozegrano 10 wyścigów, w trudnych, zmiennych warunkach pogodowych. Według komentatorów 12-letni Tytus wykazał się żeglarską dojrzałością i opanowaniem. Od samego początku nasz młody reprezentant zajmował wysoką lokatę, ale nie dał się ponieść nerwom. W zasadzie był to jego debiut w zawodach tej rangi. Sukces Tytusa był całkowitym zaskoczeniem, nie był on stawiany w roli faworyta.

Węgierskie regaty dla polskiej reprezentacji można uznać za bardzo udane. Obok złotego medalu Tytusa Butowskiego należy wspomnieć o bardzo ładnym występie Julii Szmit.