Facebook Google+ Twitter

12-tygodniowy program redukcji masy ciała w Kłodzku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-01-29 13:42

Z problemem otyłości walczy Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), organizując bezpłatne 12-tygodniowe programy redukcji masy ciała w całej Polsce.

Wyniki badań są alarmujące. Już 20 proc. Polaków zmaga się z otyłością,
a liczba osób nią dotkniętych cały czas rośnie. Z problemem walczy Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), organizując bezpłatne 12-tygodniowe programy redukcji masy ciała oraz dietetyczne punkty konsultacyjne w placówkach służby zdrowia na terenie całego kraju. Taki program zawitał właśnie do województwa dolnośląskiego – konkretnie do Kłodzka.

- Jak wynika z przeprowadzonych w Polsce badań epidemiologicznych już co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty jest otyły. Problem ten z roku na rok staje się coraz bardziej poważny, z tego powodu tak istotne jest wczesne diagnozowanie tych schorzeń, nawet jeśli pacjent zgłosił się do lekarza po poradę w związku z inną dolegliwością – mówi dr Wioleta Respondek z Instytutu Żywności i Żywienia.

W ramach akcji, która potrwa do końca 2015 r., odbędą się 32 edycje bezpłatnych
12-tygodniowych programów redukcji masy ciała. Dzięki nim kompleksową opieką dietetyków, rehabilitantów, psychologów i lekarzy zostanie objętych łącznie około 1600 osób zmagających się z otyłością lub nadwagą. Pierwsze programy redukcji masy ciała zostały już z powodzeniem przeprowadzone w kilku miastach Polski: Warszawie, Lublinie, Łańcucie, Rzeszowie, Bydgoszczy, Krakowie i Nowym Sączu. Teraz pora na województwo dolnośląskie! Ośrodek Rehabilitacyjny
w Kłodzku już skompletował drużynę, która podejmie się wysiłku redukcji masy ciała z pomocą wykwalifikowanych ekspertów i przy użyciu profesjonalnych narzędzi.

Placówka organizuje ponadto dietetyczny punkt konsultacyjny, w którym pacjenci mogą korzystać z bezpłatnych porad żywieniowych. Są one udzielane przez wykwalifikowanych dietetyków wyłonionych w drodze konkursu przez Polskie Towarzystwo Dietetyki. Dla pacjentów korzystających z takich porad zostały przygotowane ciekawe materiały edukacyjne, które mają im pomóc we wprowadzaniu w życie zasad zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.

Działania prowadzone w placówkach służby zdrowia są częścią większego projektu pod nazwą „Zachowaj równowagę”. Projekt ten jest realizowany przez IŻŻ w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW) i współfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia. Jego głównym celem jest zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym przez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

***

Dodatkowe informacje na temat projektu „Zachowaj równowagę” i Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (SPPW) dostępne są na stronach internetowych:
www.zachowajrownowage.pl
www.programszwajcarski.gov.pl
Informacje na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia znaleźć można na stronie internetowej Instytutu Żywności i Żywienia:
www.izz.waw.pl

SALUS Centrum Medyczne Kłodzko: http://www.saluscm.pl/

(Wojciech Sobczak-Wojeński)

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.