Facebook Google+ Twitter

1.300.000 zł stracił Skarb Państwa na nielegalnej fabryce tytoniu

Z wstępnych szacunków 1.300.000 złotych stracił Skarb Państwa na niezapłaconym podatku akcyzowym z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ.

Materiał operacyjny krakowskiej Policji z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ / Fot. Zespół prasowy krakowskiej policjiKrakowski oddział CBŚ dopisał do listy sukcesów kolejną sprawnie przeprowadzoną akcję. Na początku tygodnia została zlikwidowana kolejna nielegalna fabryka tytoniu.
Produkcja odbywała się w specjalnie zaadaptowanych pomieszczeniach, policjanci odnaleźli tam m.in. kompletną, w pełni profesjonalną linię produkcyjną do krojenia, suszenia i konfekcjonowania tytoniu. oraz około tony gotowej krajanki i liście tytoniu. Zabezpieczono towar o łącznej wartości około miliona złotych. Do tej pory zatrzymano jedenaście osób w wieku od 23 do 35 lat, są to mieszkańcy województw małopolskiego i świętokrzyskiego, wśród zatrzymanych była kobieta.
Funkcjonariuszom udało się ustalić, że liderem grupy jest – 35 letni mężczyzna. Organizując swój proceder mężczyzna zadbał o najmniejsze szczegóły, jedną z zasad było m.in. to, że tylko nieliczni członkowie mieli dostęp do informacji o „zarządzaniu” prowadzonym interesem oraz do miejsca, w którym odbywała się produkcja.Materiał operacyjny krakowskiej Policji z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ / Fot. Zespół prasowy krakowskiej policji
Pozostali członkowie pełnili jedynie role pośredników, których zadaniem było docieranie do odbiorców produkowanego towaru. Nie pominięto nawet takich szczegółów jak dozorowanie miejsca produkcji (zabudowania były wyposażone w monitoring). Nie przeszkodziło to policjantom Centralnego Biura Śledczego w przeprowadzeniu udanej akcji wspólnie z funkcjonariuszami komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie i funkcjonariuszami Izby Celnej w Krakowie, wspierani przez policyjnych antyterrorystów. Bez przeszkód dotarli oni do miejsca nielegalnej produkcji i zatrzymali na gorącym uczynku dwie osoby zajmujące się produkcją tytoniu. Niedługo później dokonano zatrzymania kolejnych dziewięciu osób, zaangażowanych w przestępczy proceder. Wszyscy zatrzymani zostali już przesłuchani i usłyszeli oni zarzuty, w tym m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizator grupy i procederu dodatkowo – usłyszał zarzut kierowania taką grupą, pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.
Sprawa ma charakter rozwojowy i policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Zobacz film operacyjny Policji z przejęcia nielegalnej fabryki tytoniu:Grupa działała co najmniej od początku bieżącego roku. Przestępcy zaopatrywali się w tytoń u okolicznych rolników, a następnie przetwarzali go w swojej fabryce. Wyprodukowane wyroby tytoniowe krajanka lub konfekcjonowane – prawdopodobnie jako jedna ze znanych marek odsprzedawano hurtownikom lub rozprowadzano w detalu.

Materiał operacyjny krakowskiej Policji z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ / Fot. Zespół prasowy krakowskiej policjiMateriał operacyjny krakowskiej Policji z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ / Fot. Zespół prasowy krakowskiej policjiMateriał operacyjny krakowskiej Policji z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ / Fot. Zespół prasowy krakowskiej policjiMateriał operacyjny krakowskiej Policji z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ / Fot. Zespół prasowy krakowskiej policjiMateriał operacyjny krakowskiej Policji z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ / Fot. Zespół prasowy krakowskiej policjiMateriał operacyjny krakowskiej Policji z nielegalnej fabryki tytoniu przejętej przez krakowski oddział CBŚ / Fot. Zespół prasowy krakowskiej policji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.