Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3245 miejsce

13 czerwca Zaproś Teatr Pod Swój Dach

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2017-06-08 10:52

13 czerwca w Bielawie odbędą się trzy różne spektakle dla dorosłych i dzieci oraz warsztaty teatralne. W rolach głównych wystąpią: Anna Skubik i Arkadiusz Cyran, muzykę na żywo podczas spektakli wykona Sylwester Różycki.

 / Fot. materiały organizatoraZaproś Teatr Pod Swój Dach to projekt przygotowany przez Stowarzyszenie K.O.T., którego głównym celem jest ułatwienie dostępu do kultury osobom, które z racji barier fizycznych, finansowych i psychicznych nie mają szansy na częste obcowanie z teatrem. Odpowiedzią na te problemy jest prezentacja spektakli bezpośrednio w placówkach, które opiekują się odbiorcami, stąd pomysł na bezpłatny, mobilny program artystyczny.

13 czerwca w Zespole Ośrodków Wsparcia w Bielawie przedstawiony zostanie spektakl Związek otwarty. Jest to opowieść o małżeństwie, które przeżywa kryzys. Mąż nałogowo wdaje się w romanse i bezceremonialnie informuje o tym żonę. Jest zwolennikiem związku otwartego. Swoją postawę uważa za nowoczesną. Żona nie może zrozumieć takiego zachowania. Pewnego dnia, za namową syna sama postanawia wcielić w życie ideę, do, której mąż próbuje ją przekonać.

Poruszane w sztuce tematy, prowokują do poważnych dyskusji dotyczących teatru, wpływu sztuki na życie codzienne oraz wyrażanie osobistej opinii odbiorców na temat współczesnych relacji partnerskich, dlatego też ważną rolę w projekcie spełnia moderator. Rolą moderatora (Hubert Michalak) jest prowadzenie rozmowy z publicznością a także wymiana uwag na temat spektaklu. Rozmowa, odbywa się w obecności aktorów i muzyka. W ten sposób odbiorcy projektu mają możliwość uczestniczenia w rozwojowej i pobudzającej rozmowie o sztuce, która na długo zapadnie im w pamięć i sprowokuje do dalszych kontaktów ze sztuką.

Związek otwarty / 13 czerwca godz. 10.00 / Zespół Ośrodków Wsparcia w Bielawie /
ul. Lotnicza 5, Bielawa
Prezentacja otwarta

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.