Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30808 miejsce

13. Foto Dej - spotkanie miłośników fotografii w Spodku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-07-07 20:38

Pokaz mody "kosmicznej", warsztaty fotografii portretowej, rozmowy ze specjalistami w sprawach druku i obróbki zdjęć. Wszystko to dla miłośników fotografii, którzy spotkali się w katowickim Spodku.

Pokaz mody "kosmicznej" oraz warsztaty fotografii portretowej i rozmowy z fachowcami do spraw zarządzania kolorem - tymi atrakcjami mogli się cieszyć w sobotę w katowickim Spodku miłośnicy fotografii. Była okazja do fotografowania i zwiedzania wnętrz na co dzień niedostępnych. Można było posmakować pracy w prostym atelier.

Specjalnie przygotowany wybieg dla modeli oraz profesjonalne oświetlenie dla fotografów, pomagały bardziej cieszyć chwilą wykonywania zdjęć. / Fot. M.WojtaszczykPokaz mody "kosmicznej", który odbył się na specjalnie przygotowanym wybiegu, szczególnie mocno przyciągnął uwagę uczestników imprezy. Modelki i modele zaprezentowali kreacje: w kolorach stali, skórzane oraz makijaże stylem kojarzące się z klimatami bardzo delikatnego cyberpunka. Dzięki profesjonalnemu (tzw. ciągłemu) oświetleniu, zapewnionemu przez organizatora, wszyscy mogli fotografować swobodnie i bez obawy o właściwą ekspozycję.

Chętnych do fotografowania w blasku studyjnych lamp nie brakowało. Nad wszystkim czuwali opiekunowie prowadzący warsztaty. / Fot. M.WojtaszczykW drugiej części sali przygotowane było studio do fotografii portretowej. Tutaj głównie dostępne było światło błyskowe (czyli uruchamiane jedynie w momencie naciśnięcia spustu w migawki). Fotografujący zmieniali się co kilka minut, przekazując sobie nadajnik radiowy, którym wyzwalane były lampy. Całość odbywała się pod czujnym okiem prowadzących warsztaty - Łukasza Borowskiego i Tomasza Szczurka. Wiele osób chętnie wykonywało zdjęcia, modyfikowało oświetlenie, starało się nawiązać możliwie najlepszy kontakt z modelką czy modelem.

Ciekawym elementem imprezy było stanowisko komputerowe, przy którym mieliśmy możliwość zapoznania się z systemami zarządzania kolorem. Szymon Aksienionek opowiadał o tym, co zrobić żeby zdjęcia wydrukowane wyglądały tak samo jak te, które oglądamy na ekranie monitora. Na pytania o kalibrację monitora, przestrzenie kolorów, czym jest sRGB, przestrzeń Adobe i jak uniknąć sytuacji kiedy wydruk odbiega barwą czy jasnością od obrazu z ekranu, właśnie tutaj mogliśmy uzyskać odpowiedź. Chętni, których nie brakowało, mogli na podstawie swojego zdjęcia wykonanego w trakcie spotkania, zobaczyć jak przebiega cały proces od momentu zgrania zdjęcia do komputera, po chwilę kiedy wyłania się ono z maszyny drukującej.

Mimo ustalonego programu, spotkanie miało luźny charakter. Uczestnicy często realizowali swoje własne wizje i wymieniali się doświadczeniami. / Fot. M.WojtaszczykDla tych, którzy chcieli poznać lepiej atmosferę i tajemnice Spodka, otwarto na co dzień niedostępne miejsca między innymi: loże VIP-ów, szatnie dla sportowców. Wielu z uczestników dzieliło się na mniejsze grupy i korzystało z okazji, by wymienić się doświadczeniami, wykonać kilka osobnych sesji z modelem czy modelką w kadrze. Część poświęciła się realizacji zdjęć, na których uwiecznili mniej nam znany obraz tego miejsca. Geometrię setek pustych krzeseł, refleksy i grę światła wpadającego przez okna, rozlewającego się po opustoszałym parkiecie hali głównej.

Organizatorzy na wstępie zaprosili wszystkich do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Przedstawiciel firmy, która zapewniła oświetlenie, zaprezentował w formie audio-wizualnego pokazu szeroką gamę fotograficznego wyposażenia studyjnego. Sprzęt ten w praktyce mogli testować i wykorzystywać wszyscy przybyli pasjonaci fotografii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Marcin dziękuję z artykuł zaraz daje go mojej przyjaciółce ''Pani od Fotografii'' Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.