Facebook Google+ Twitter

13 grudnia – kolejna rocznica "narodowej hańby"

Hańba to mocne słowo, chociaż po ostatnich informacjach dotyczących tamtych dni, słowo nad wyraz zasadne.

Uroczystości w 27. rocznicę pacyfikacji KWK Wujek przed Pomnikiem - Krzyżem. Od milicyjnych kul zginęło tam dziewięciu górników, a kilkudziesięciu zostało rannych. / Fot. PAP/Andrzej GrygielWiedzą o tym i o tym mówią od dawna przeciwnicy stanu wojennego, ale wiedzą pewnie już nawet i ci, którzy zaciekle tego wydarzenia i jego decydentów bronią.

Logika troski

Z wypowiedzi "obrońców" decyzji Jaruzelskiego emanuje ciągle jakaś niezrozumiała "logika troski" o dobro ówczesnej Polski, choć wiadomo, że to właśnie wówczas roztrwoniono dorobek narodowy, ten przejęty po Polsce przedwojennej, ale również i ten wypracowany często w znoju i upodleniu przez pokolenia robotników po 1945 r.

Powtarzane od lat do znudzenia, tzw. "mniejsze zło" - po ostatnich informacjach całkowicie się zdewaluowało, bo grożenie Polakom w 1981 r. inwazją rosyjskiej armii, usprawiedliwiało po części to, czego dokonał - wraz ze swoim "dworem" 13 grudnia generał Wojciech Jaruzelski.

Prosił o internacjonalistyczną pomoc?

Już nie tylko najnowsze publikacje dokumentów, ale również wypowiedzi rosyjskich generałów świadczą o tym, że Rosjanie nie mieli najmniejszego zamiaru wkraczania do Polski, a co więcej całkowicie odcinali się od wojenki polsko-polskiej. W wypowiedziach rosyjscy generałowie idą dalej. Ukazują jeszcze inny z tego czasu obraz i potwierdzają nieoficjalne dotychczas informacje o tym, że to gen. Jaruzelski wręcz prosił sowieckie wojska o interwencję zbrojną w Polsce, o "internacjonalistyczną" pomoc w zdławieniu Solidarności.

Niedowierzanie, to uczucie, które przychodzi na myśl normalnemu człowiekowi, bo przecież jeśli te informacje się potwierdzą, oznaczać będą tylko jedno; zdrada narodu, zdrada Polski, zdrada ojczyzny. Ale nie wystarczy nazwać kogoś zdrajcą. Należy również pamiętać i o tym, że z tymi ludźmi (zdrajcami?) w 1989 roku opozycja zasiadła do obrad Okrągłego Stołu.

Czego mają się uczyć dzieci?

Z tymi ludźmi podpisała porozumienia i z tymi ludźmi porozumiała się co do dalszego funkcjonowania Polski i losu Polaków. Również ci sami ludzie, już dogadani przy tym okrągłym meblu, wybrali generała Jaruzelskiego na prezydenta naszego kraju i ci sami, przez ostatnie 20 lat pilnowali wykonań tych jawnych i poufnych porozumień.

Zastanówmy się; czy porozumienia zawarte ze zdrajcami są aktualne i prawomocne? Czego mają uczyć się dzieci w szkołach odnośnie daty 13 grudnia 1981 r., czego o Okrągłym Stole? I pytanie najbardziej tutaj zasadnicze: gdzie my żyjemy. Czy jest to Rzeczpospolita, czy nadal PRL, być może z jakimś numerem drugim, czy trzecim….?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

trzeba wspomnieć o Jałcie i Teheranie tam się wszystko zaczęło i kto Polskę podarował Stalinowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja popieram punkt widzenia Generała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę sie rozwodził nad tym czy to hańba czy nie są o tego historycy i zapewnie kiedyś historia to oceni. Najgorsze jest to że tzw "niby " dzialacze opozycji wtedy tchórze i dekownicy , kryjący się za plecami innych a wielu przypadkach konfidenci bezpieki teraz są liderami politycznymi często obecnej opozycji majś gębę pełną frazesów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej nie wypada komentować własnego artykułu, dlatego swoja wypowiedź, pragnę ograniczyć do ostatniego wpisu. Pani Lidio. Sprawdziłem, że jest pani wiekiem zbliżona do mnie.

Dziwię się zatem, że pisze pani o blokowaniu transportów węgla do elektrowni i żywności do sklepów. Jestem pewien, że wie pani dokąd zmierzały transporty węgla, które przyspawano do torów na lubelszczyźnie. Myślę również, że pamięta pani transporty mięsa - nas na kartki, transporty cukru - u nas na kartki, jadące do ZSRR, a zawracane przez Polskich robotników.

Paraliżowanie przez SB transportu żywności i węgla i zrzucanie winy na Solidarność, to była taktyka obrzydzania, doskonale stosowana wówczas, ale i obecnie- niestety.

Jeśli chce pani poznać uczciwą relację prostego szarego człowieka z SB-eckich działań, proszę przeczytać moje z tego okresu wspomnienia, opisane w mojej gazecie.
http://www.radziejowkujawski.vgh.pl/viewpage.php?page_id=19

Pozdrawiam
Piotr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie! Daleki jestem od atakowania kogokolwiek! Każdy ma swoje spostrzeżenia i prywatne doświadczenia... Proszę przeczytać i przemyśleć ten tekst:
link
Pana otwarty umysł nie będzie miał z tym problemu! Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedstawione tezy generalnie są do zaakceptowania z jedną uwagą, a mianowicie jeżeli ferujemy opinie uzywając określenia "hańbą" to jak ocenić sytuację w której w obliczu srogiej zimy sabotowano dostawy wegla do elektrowni i miejskich kotłowni, przecież to uderzało w zwykłych obywateli a nie w władzę, jak określić wstrzymywanie dystrybucji produktów do państwowych sieci handlowych rozsyłając je kanałami związkowymi i pozbawiając w tym czasie zwykłych mieszkańców realizacji swych głodowych kartek, jak również ocenić apel do zachodu o zorganizowanie blokady gospodarczej / co stało się faktem/. Czy to były działania uderzające w uwczesną władzę czy też w nas wszystkich. Co do uczenia w szkołach to nalezy uczyć obiektywnego spojrzenia na tamtejszy okres, wskazując podłoże polityczne działań opozycji ,stosowane formy i metody które jednak uderzały bezpośrednio w społeczeństwo, /nie we władzę/, które w większości przyjeło z ulgą wprowadzenie stanu wojennego licząc na normalizację sytuacji w okresie mrożnej i śnieżnej zimy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co ja mogę na ten temat powiedzieć ? Dziękuję Temu Który Jest ze sprawy Polski potoczyły się tak właśnie a nie inaczej. " Tam gdzie drwa rąbią, wióry lecą ". Wielu doznało przy tym krzywdy. Straciłem wszystkich kolegów i przyjaciół, ponieważ z mojego powodu byli "sprawdzani". Dlaczego ? Tylko dlatego że nie ujawniłem kto mnie w pewnej sprawie pomagał ! Gdybym ujawnił to i tak by nie uwierzyli, wysłali by mnie na leczenie do psychiatry i psychologa, jak to uczyniono w temacie FORUM ONET : " Sprawa prałata Jankowskiego ". Kiedyś mnie ojciec powiedział : " Dopóki masz szklankę wody, kromkę chleba i szczyptę soli, nie narzekaj ". Jedno co mogę Wam powiedzieć, to dobrze obserwujcie przez najbliższe trzy lata geopolitykę a wnioski same się nasuną, wtedy porozmawiamy. Przepraszam, porozmawiacie bo nie wiem czy będę jeszcze tutaj. Jak będę to tak. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragedia Wujka i nie tylko link

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co zostało z Solidarności? Gdzie sie podziało 10 milionów związkowców no gdzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W historii Polski po 1918r., "epizod Stanu Wojennego", był bez wątpienia najbardziej haniebnym,
Hańba Narodowa, to nie błąd Narodu, ale jego upokorzenie przez innych, co gorsza mieniących się również polakami( pozwoliłem sobie napisać z małej literki) Tyle i aż tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.