Facebook Google+ Twitter

13 grudnia. Komorowski: Zapalcie światełko wolności

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-12-13 18:03

Dzisiaj przypada 33. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Prezydent RP Bronisław Komorowski zaapelował do Polaków o zapalenie w tym dniu o godz. 19.30 w oknach mieszkań światełek wolności.

 / Fot. By Kamil Porembiński from Lodz, Poland (Candle) [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0) or CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons. Bronisław Komorowski zaapelował do rodaków, aby 13 grudnia o godz. 19.30 w hołdzie ofiarom stanu wojennego i osobom represjonowanym zapalili świece. - Płonąca świeca w oknach polskich domów będzie wyrazem solidarności z narodami walczącymi o swoją wolność - powiedział prezydent.

Również w oknach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o północy zapłoną 33 świece jako symbol pamięci o ofiarach stanu wojennego. Będą się one palić do świtu następnego dnia.


13 grudnia 1981 roku...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie czuję się jednoznacznie wolny w obecnej rzeczywistości. Jak to napisała Hannah Arendt o Stanach Zjednoczonych; wolność poglądów i wypowiedzi jest tu oszałamiająca, ale towarzyszy jej skrajny przymus ekonomiczny. Zresztą zagrażają nam takie rzeczy, że w porównaniu z nimi stan wojenny to może jeszcze będziemy dobrze wspominać...

Zaś ten portal, któremu oddaliśmy jakąś tam część naszego życia, czasu, wysiłku, zdolności... Jest proszę Państwa niezwykle wolny jak na obecne warunki w naszym kraju. Zaś wolność absolutna jest absolutną utopią. To tyle, bo mam ciekawsze tematy niż wojna polsko-jaruzelska, która, jak mi się obecnie wydaje, zakończyła się klęską obu stron. Może nie całkowitą, ale jednak. Na czekoladowego orła nie mam ochoty, mimo że bardzo lubię czekoladę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mi się wydaje, że pomimo przynależności do niemieckiej grupy medialnej obecne W24 nie staje po żadnej ze stron.
Możliwe, iż jest to podyktowane tym, że portal jest już skrajnie niszowy, mało poczytny i praktycznie nie stwarzający opiniotwórczego medium.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcja na apel Prezydenta nie zareagowała ! Waga - niedowaga !
Po odejściu Lidki W 24 stał się partyjny w jedną stronę . Ewa , dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.