Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26759 miejsce

13 grudnia PiS zorganizuje Marsz Solidarności. Przeciwko Sikorskiemu

13 grudnia br., w rocznicę stanu wojennego, Prawo i Sprawiedliwość ma zamiar zorganizować w Warszawie Marsz Niepodległości oraz Solidarności. Ma to być wyraz sprzeciwu wobec berlińskiego wystąpienia Radosława Sikorskiego.

Marsz Solidarności i Niepodległości zapowiedział 1 grudnia prezes Prawa iProfil Radosława Sikorskiego na Tweeterze / Fot. ScreenShot Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. - 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, zorganizujemy marsz niepodległości w reakcji na wystąpienie Radosława Sikorskiego w Berlinie. Polsce grozi utrata niepodległości - powiedział Jarosław Kaczyński w TVP 1.

- Przepraszam Jarosława Kaczyńskiego za to, że wprowadziłem stan wojenny. Ale dlaczego wtedy nie maszerował? - na Twitterze udzielił się także Radosław Sikorski, komentując plany PiS-u.

Czytaj także: Sikorski: PiS poprowadziłby nas do konfliktu z Niemcami i Rosją

Wcześniejszą zapowiedź Kaczyńskiego skomentował Donald Tusk: - Przykro mi, że człowiek tak dojrzały i tak często powołujący się na honor, ojczyznę biało-czerwoną, orła białego, nie dostrzega tak oczywistej rzeczy, jak interes narodowy w tych skomplikowanych czasach.

- Staramy się robić wszystko, żeby opinia na temat Polski była jak najlepsza, że jesteśmy krajem stabilnym. Dziś płynie do nas informacja o Grecji, w której jest strajk generalny, bez dania szansy nowemu rządowi na przeprowadzenie żadnych konkretnych działań. Jeśli pamiętamy, co było w Budapeszcie - na te doświadczenia się powołuje prezes Kaczyński - to chcę bardzo stanowczo to powiedzieć i nikogo nie chcę dotknąć, nikogo nie chcę obrazić, ale te działania szkodzą Polsce - oświadczył.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (46):

Sortuj komentarze:

Endriu z pis
 • Endriu z pis
 • 05.12.2011 09:31

Owszem zgadzam się zagrożenie dla polskiej suwerenności jest; ale na szczęście zmniejsza się ono od kiedy pis się rozczłonkowuje. Tak jest bezpieczniej dla polski, więcej zajmują się sobą niż polityką zagraniczną o której nie mają zielonego pojęcia. Może osoba popisana '' EWINKA: wyjaśni mi znaczenie słowa kondominium bo odnoszę wrażenie że pomyliło się jej z bardzo podobnym słowem tylko trochę krótszym.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KOS
 • KOS
 • 04.12.2011 22:25

Kaczyński nie ma kiedy zademonstrowac swego "patriotyzmu" a 13 grudzień 1981r wprawdzie nie ma nic wspólnego z Sikorskim,ale to okazja jak znalazł i okrzyknie,że Jaruzelski toż to samo co Sikorski.Tamten trzymał z Moskwą a ten z Brukselą a jeszcze lepiej z groźnymi Niemcami i będzie pakt jak dawniej Ribbentrop-Mołotow to nowy pakt Sikorski-Merkel tj. podporządkują sobie najpierw Unię.A potem Niemcy jak dawniej chcieli Sowietów podporzadkować, tak teraz ujarzmią Polskę. Nic dodac nic ując ująć, będziemy mieć powtórkę z historii jak ulał. A może tak wizjoner Kaczyński przystapi do publicznej dyskusji m.in. z panem Sikorskim jak i innymi zwolennikami ministra niż robić burdy uliczne w imię straszenia Polaków widmem zagrozenia utraty niepodległości.Niech pan Kaczyński nie głosi monologu do górników i innych grup społecznych, ale przed nimi stanie w szranki do dyskusji ze swoimi oponentami,niech korzysta z prawa demokracji w sposób ucywilizowany. Ale pan Kaczyński wyczuwa,że nie ma szans na racjonalną argumentację a tym bardziej na siłę wciskac niedorzeczności światlejszym Polakom ale z pewnością woli w myśl zasady w" mąconej wodzie łatwiej łapie się ryby" wychodzić na ulicę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewinka42
 • Ewinka42
 • 04.12.2011 18:43

B.żałuję,że nie będę w Warszawie 13 grudnia bo chetnie wzięłabym udział w marszu dla upamiętnienia grudniowego stanu wojennego.Sercem,duszą i rozumem,a szczególnie pamięcią łączę się z organizatorami.Zycze wszystkim prawdziwej OJCZYZNY a nie jakiegos condominium,prawdziwej demokracji , a nie zafałszowanej...Aby Tuskowcy się opamiętali!

Komentarz został ukrytyrozwiń
sos
 • sos
 • 04.12.2011 06:44

Kaczyński z Sakiewiczem znowu wyprowadzają ludzi na ulicę. Piękny Adwent nam szykują . Pamięć ofiar stanu wojennego to dla nich nic nie znacząca rocznica .Liczy się pokazówka .Twardy elektorat i tak was nie zostawi .

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
 • xyz
 • 03.12.2011 23:11

Główną siłą napędową socjalizmu i komunizmu jest zawiść. W kraju kapitalistycznym gdy biedak w tico widzi bogacza w jaguarze, to marzy o dniu w którym też sobie kupi jaguara. W kraju komunistycznym myśli, by bogaczowi tego jaguara skonfiskować, a w socjalizmie bardzo wysoko opodatkować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
frank
 • frank
 • 03.12.2011 22:41

My wierzymy w Armię Zawodową, liczącą w tej chwili około 105 tysięcy ludzi, jej maksimum uzbrojenia chcemy mieć na rok 2025, na rok rozpadu Unii Europejskiej, najbardziej prawdopodobny. No bo wiadomo, Czechosłowacja się rozpadała aksamitnie ale Jugosławia niekoniecznie, więc na ten okres rozpadu chcemy mieć armię dobrze uzbrojoną. Nie boimy się sąsiadów, patrzymy jak działają Niemcy, Holendrzy, to są tchórze w tych czasach, tam w armii są homosie, kobiety, nie ma co się przejmować. Ale trzeba mieć własną.(...) Jak tak dalej pójdzie, za 20 lat będziemy graniczyli nie z RFNem tylko jeżeli w Niemczech nastąpi odrodzenie narodowe, to będziemy mieli do czynienia z IV Rzeszą jakąś, a jeżeli nie nastąpi to będziemy mieli Kalifat Saksonii, Emirat Berlina, Saudyjską Republikę Meklemburgii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
 • xyz
 • 03.12.2011 22:20

Główną siłą napędową socjalizmu i komunizmu jest zawiść. W kraju kapitalistycznym gdy biedak w tico widzi bogacza w jaguarze, to marzy o dniu w którym też sobie kupi jaguara. W kraju komunistycznym myśli, by bogaczowi tego jaguara skonfiskować, a w socjalizmie – bardzo wysoko opodatkować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xyz
 • xyz
 • 03.12.2011 22:17

Demokracja to ustrój, w którym rządzi durnota – przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Że takie coś się zacznie dziać to było wiadome od dobrych kilku lat
UE to w tym momencie same sprzeczności, niby wolność(a z drugiej strony cenzura, czy odcinanie od internetu), niby uczestniczenie wielu państw w UE(z drugiej strony, coś co chcieli wprowadzić komuniści, jedno wielkie państwo i tak na prawdę zlewka na dobro obywateli), niby rozwijająca się gospodarka i rynek(a z drugiej strony rynek jest sterowany a te dopłaty UE to ZAPRZECZENIE zasad wolnego rynku), niby dbanie o środowisko(a z drugiej strony chociażby świetlówki z rtęcią których wyprodukowanie czy później utylizacja tak niszczy środowisko...).

Jak widać, właśnie w tym momencie niektóre kraje zaczynają się budzić z pięknego snu(zmieniającego się w koszmar), snu o UE i europejskim mocarstwie. Mam nadzieję że Polska i nasi 'ukochani' politycy także obudzą się z marazmu i zaczną działać.

A Buzek został przewodniczącym bo nie ma własnego zdania, jeśli ktoś na niego wydrze japę(w pro UE kontekście) to od razu przyzna rację i się podporządkuję, następna laleczka do manipulacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń
A-X
 • A-X
 • 03.12.2011 21:26

Marsz przeciwko Sikorskiemu - bez sensu.
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.