Facebook Google+ Twitter

13 grudnia ulicami stolicy przejdzie II Marsz Niepodległości i Solidarności

Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego robi wiele na rzecz odzyskania i utrzymania poparcia społecznego. Organizuje w tym celu m.in. debaty tematyczne i marsze uliczne.

 / Fot. PAP/Rafał GuzNajbliższy masowy, większy niż rok temu marsz, odbędzie się w kolejną rocznicę stanu wojennego, 13 grudnia w stolicy. Będzie według głównego organizatora Joachima Brudzińskiego - wyrazem sprzeciwu wobec ograniczania wolności mediów i swobód obywatelskich.

Według założeń organizatorów, uczestnicy marszu przejdą ulicami Warszawy, w ramach "II Marszu Niepodległości i Solidarności". Pierwszy tego typu odbył się rok temu, z udziałem kilku tysięcy ludzi zrzeszonych w organizacjach katolickich, klubach "Gazety Polskiej" i związku zawodowym "Solidarność".

Według mediów, PiS zabiega o możliwie najszersze poparcie swojej inicjatywy, m.in. przez środowiska związane z Radiem Maryja i klubami "Gazety Polskiej" oraz Stowarzyszeniem "Solidarni 2010", Ruchem Społecznym im. Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszeniem Polska Jest Najważniejsza. Zdaniem posła Brudzińskiego, PiS będzie zabiegać o udział w marszu "jak największej liczby organizacji, w tym związku NSZZ "Solidarność" - czytamy w serwisie Interia.pl.

Można oczekiwać, że tym roku, podobnie jak w zeszłym, w Marszu Niepodległości i Solidarności, wezmą udział m.in. działacze opozycji w okresie PRL: Andrzej i Joanna Gwiazda, Zbigniew i Zofia Romaszewscy, były premier Jan Olszewski, Mieczysław Gil, znany profesor i poeta Jarosław Marek Rymkiewicz, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, ks. Stanisław Małkowski, publicysta prof. Zdzisław Krasnodębski, prof. Andrzej Nowak, prof. Jan Żaryn, prof. Andrzej Zybertowicz oraz dziennikarze - być może ostatnio usunięci z dziennika "Rzeczpospolita" i tygodnika "Uważam Rze", a także Jan Pospieszalski, Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I tak Kaczynski i spolka rozwalaja pienidze podatnikow zamiast dolozyc dla biednych bo ida swieta .Ratusz powinien po kazdej demonstracji udzielac publicznej informacji o pelnych kosztach parady.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Maserujom i maserujom,nózki ich nie bolom?.
Marsz ludu z zanikiem pamięci,czyli amnezją.Jeszcze mógę zrozumieć "służba zdrowia","bezrobocie",-ale "wolności w przestrzeni medialnej",jak i "swobód obywatelskich"-ci u nas dostatek i przepych.
Niechaj maserujom,kiej nie majom co insego do roboty,na dowód przepychu swobód obywatelskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwisko śp Pana Gintrowskiego zostało usunięte z artu . Słusznie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemysław Gintrowski w komitecie honorowym ?
To będzie skomplikowana akcja logistyczna . Zwieźć tyle organizacji .Pan Kaczyński bardzo lubi tłumy wiwatujące na jego cześć .
Poseł odpowiedzialny za kontakty z O Rydzykiem już wysłał list informacyjny.
Mam jeszcze pytanie do organizatorów " jakie swobody obywatelskie " ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.