21438 miejsce

13 medali w debiucie!

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-02 10:44

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2012 r. 5 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych medali to duży sukces naszej młodej sekcji Kickboxing Team Łódź!

/ Fot. Monika Juźwicka25 i 26 lutego, w miejscowości Ciepłowody na Dolnym Śląsku, odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Universal Fighting Rules w kickboxingu. Nasza 7-osobowa ekipa w składzie: Paulina Juźwicka, Patrycja Juźwicka, Maciej Kowalczyk, Oskar Zawiślak, Krzysztof Głąb, Krystian Baleja oraz Tomasz Koniarski zaprezentowała się znakomicie, zdobywając łącznie 13 medali( 5 złotych - 3 srebrne - 5 brązowych). Tym samym debiut naszej sekcji wypadł bardzo okazale. Gdyby choroba nie wykluczyła z udziału w mistrzostwach jeszcze jednego naszego asa-Wojtka, zapewne cieszylibyśmy się z miejsca na podium w klasyfikacji generalnej zawodów.

Na pierwszy ogień poszli kadeci młodsi w formule, której nie trenujemy na co dzień - Touch Contact. Maciek wywalczył srebro, Paulina brąz. Później przyszedł czas na Semi Contact. W swojej kategorii wiekowej brylował Oskar, pewnie zdobywając złoty medal. Jego osiągnięcie powtórzył za chwilę Maciek i również stanął na najwyższym stopniu podium. Srebro dorzuciła Paulina, minimalnie ulegając w finale swojej przeciwniczce. Po kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich, szanse na finały straciła pozostała nasza dwójka startująca w tej formule - Krzysiek i Krystian. Walki o brązowe medale wygrali bardzo pewnie. Na zakończenie sobotnich zmagań rozegrano techniki szybkościowe. Oskar zajął 2. miejsce i cieszyliśmy się z kolejnego sukcesu. W drugim dniu zawodów rozegrano techniki sprawnościowe. Nasz jedyny reprezentant w tej konkurencji-Krzysiek, zajął w doborowym towarzystwie znakomite 3. miejsce. Później dorzucił jeszcze jeden brązowy krążek w Light Contact.