Facebook Google+ Twitter

13 osób zatrzymano w Świecku i Kołbaskowie podczas próby przekroczenia granicy

13 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć granicę zatrzymali 29 listopada funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Dwóch Polaków usłyszało zarzut pomocnictwa przy nielegalnym przekroczeniu granicy.

 / Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC 2.5Jak informuje chor. Anna Galon - rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, funkcjonariusze zatrzymali w Świecku i w Kołbaskowie łącznie 13 obywateli Rosji (narodowości czeczeńskiej i inguskiej), w tym siedmioro dzieci w wieku od 2 do 17 lat, którzy usiłowali przekroczyć granicę państwową wbrew przepisom, nie posiadając odpowiednich dokumentów. Wszyscy zatrzymani mieli przy sobie wydane parę dni wcześniej Tymczasowe Zaświadczenia Tożsamości Cudzoziemca (TZTC), które nie uprawniają do przekraczania granicy. Otrzymują je cudzoziemcy starający się o objęcie ich ochroną w postaci nadania im statusu uchodźcy. Do czasu zakończenia procedury uchodźczej powinni pozostać w naszym kraju.

Cudzoziemcy podróżowali dwoma samochodami osobowymi, którymi kierowali Polacy. Dwóch Polaków zostało zatrzymanych za udzielenie pomocy przy nielegalnym przekroczeniu granicy. Po przyznaniu się do zarzucanych im czynów oraz złożeniu wniosków o dobrowolne poddanie się karze zostali zwolnieni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.