Facebook Google+ Twitter

13. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik

Niesamowite emocje. Impreza na skalę europejską dla dzieci i dorosłych, każdy mógł spróbować swoich sił biorąc udział w doświadczeniach naukowych na Podzamczu i Rynku Nowego Miasta.

Chemiczne doświadczenia przerpowadzały 5-10-15 latki, każdy mógł spróbować. / Fot. Agnieszka PrzybyszByło ponad 200 namiotów, w każdym z nich można było zapoznać się z wieloma ciekawymi zagadnieniami z zakresu rozwijających się technik i technologii. Najbardziej ekscytowały się dzieci, które brały ochoczo udział w doświadczeniach i dobrze zorganizowanych zajęciach.

Doświadczenia chemiczne pod kontrolą prowadzącego musiały się udać. Dzieci same mogły przeprowadzać reakcje chemiczne i miały z tego naprawdę dużo satysfakcji. Nowoczesne technologie, możliwość spróbowania własnych sił w wielu dziedzinach nauki. Można było np. poprzez symulator spróbować i zobaczyć jak przeprowadza operacje Kardiolog posługując się malutką kamerką i obserwując swoje działania na ekranie monitora.

Ciekawą kwestią był również system monitoringu połączonego z komputerowym systemem kierowania światłami na większych ulicznych skrzyżowaniach, komputer automatycznie włącza zielone światło dla samochodów, które zbyt długo stoją na skrzyżowaniu.wiązki lasera odbijające się w szkle lupy / Fot. Agnieszka Przybysz

Najbardziej jednak niesamowity był bezprzewodowy kursor komputera, który działał na podczerwień, prowadzący prezentację poruszając ręką przed ekranem z odbiornikiem podczerwieni, na odległość przesuwał obraz znajdujący się na ekranie monitora. Kiedy użył drugiej ręki obraz mógł również przybliżać i oddalać. Impreza jakich mało a chętnych mimo brzydkiej pogody nie brakowało, trwała do godz. 20.00.

Za rok otwarte będzie planetarium, które obecnie budowane jest nad Wisłą, oj będzie się działo.:) Tylko się cieszyć, bo to świetny pomysł. Nasze dzieci chłoną wiedzę w sposób naturalny, należy tylko umożliwić im taki sposób a czas jaki spędzą i wiedza jaką zdobędą w takich miejscach kolory ognia po użyciu różnych substancji / Fot. Agnieszka Przybyszna pewno zostanie im w głowach na bardzo długo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.