Facebook Google+ Twitter

13. Poznań Maraton. Opowieść o tym, jak maraton pokonał autora W24

Bieganie jest zdrowe. To prawda stara jak świat. Maraton nie jest zdrowy. W takim razie po co biegać te 42 km z hakiem? Odpowiedź zna każdy, kto choć raz w życiu przebiegł linię mety tego królewskiego dystansu.

Przygotowania

Odbiór pakietów startowych w biurze zawodów / Fot. Piotr MayJeśli potrafisz biec bez przerwy godzinę, nic nie stoi na przeszkodzie żebyś z pomocą dostępnych w internecie planów treningowych, rozpoczął przygotowania do maratonu. Cztery treningi w tygodniu, w tym jeden, najlepiej niedzielny, długi spacer biegowy. Nie należy zapominać o sprintach, podbiegach i ćwiczeniach siłowych.

Od paru miesięcy nie miałem czasu na porządny trening. Problemy egzystencjalne siedzą w mojej głowie. Czasu nie ma na nic. A gdzie tu jeszcze myśleć o bieganiu? Plan treningowy przed poznańskim maratonem? Jaki plan? Jeszcze w maju podczas treningów zrobiłem 200 km, w czerwcu już tylko 100 km. Po co mi ten maraton?

Motywacja

Po co nam ten maraton? Pytanie, na które każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam. Jedni biegają, żeby zgubić parę kilogramów, inni, bo trener każe, jeszcze inni z czystej ciekawości, zobaczyć, jak to jest na mecie. Każda motywacja jest dobra, żeby zejść z fotela, odłożyć piwo i zacząć biegać.

Ultramaratończyk Scott Jurek z żoną. Goście honorowi Maratonu Poznańskiego. Na zdjęciu Artur Kujawiński (w środku), prezes KB Maniac i WZLA wręczający koszulki KB Maniac. / Fot. Piotr May13. Poznań Maraton to mój szósty maraton w życiu. Trzeci w Poznaniu. Jeszcze żadnego maratonu w Poznaniu nie udało mi się przebiec w całości, od linii mety do startu. Zawsze gdzieś za 30 kilometrem musiałem odpocząć, maszerując. Może w tym roku będzie inaczej? Może ten brak regularnego treningu podziała zaskakująco pozytywnie? Jakże inaczej było wiosną tego roku w Łodzi. Trzy miesiące regularnych treningów i udało się, życiówka osiągnięta, a maraton w całości przebiegnięty. Czy w Poznaniu uda się powtórzyć ten sukces? Czy będzie to mój pierwszy poznański maraton w całości przebiegnięty?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.10.2012 12:46

Przede wszystkim - gratulacje dla kolegi, bardzo fajny artykuł. Co do Poznańskiego Maratonu to mam sentyment - to tam po raz pierwszy zadebiutowałem na "królewskim dystansie" - jeszcze gdyby były dwie pętle.
Świetna sprawa, super kibice i atmosfera której nie sposób porównać by tego doświadczyć - trzeba przebiec maraton. Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów i do zobaczenia na biegowych ścieżkach ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.