Facebook Google+ Twitter

13-latek postrzelił swoją 9-letnią siostrę

Komenda Powiatowa Policji z Sieradza (woj. łódzkie) wyjaśnia okoliczności postrzelenia z wiatrówki 9-letniej dziewczynki przez jej 13-letniego brata

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gruszczycach. Tutaj uczęszcza 13-latek i jego siostra / Fot. Karol RajewskiDo zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Cienia w gminie Błaszki (woj. łódzkie). 13-letni uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gruszczycach bez wiedzy rodziców wziął wiatrówkę i poszedł postrzelać do celu. Niespodziewanie jego młodsza siostra znalazła się na linii strzału i została postrzelona w nogę. Rodzice natychmiast przewieźli córkę do pobliskiego szpitala, gdzie przeszła zabieg i opatrzono jej nogę. Jej życiu i zdrowiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

9-latka jest już w domu, jej bratem zajmie się prawdopodobnie sąd dla nieletnich. Grozi mu upomnienie i dozór kuratora, jego rodzicom grozi kara pozbawiania wolności do lat 3. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu Paweł Chojnowski w wywiadzie dla lokalnej gazety powiedział, że policja prowadzi czynności wyjaśniające i sprawdza czy posiadanie tej wiatrówki wymagało pozwolenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.