Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7114 miejsce

1400 miejsc parkingowych przy Galerii Krakowskiej

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-09-26 08:07

Zagrożenie zakorkowaniem centrum miasta po otwarciu w czwartek Galerii Krakowskiej ma zminimalizować drugi, tymczasowy wjazd drogą technologiczną od strony ulicy Pawiej. Do ideału jednak ciągle jednak daleko.

fot. Jacek Kozioł Komunikacja w pobliżu galerii wyraźnie polepszy się dopiero po oddaniu do użytku całego nowego odcinka Pawiej i tunelu drogowego w rejonie dworca PKP. Zarówno cała Pawia, aż do jej skrzyżowania z wiaduktem przy al. 29 Listopada, jak i tunel drogowy miały być gotowe wraz z otwarciem galerii. Ale miejska inwestycja, po kłopotach z wycofaniem się tureckiego wykonawcy, ma spory poślizg. Sytuację nieco poprawiłoby choćby oddanie do użytku skrzyżowania nowego odcinka ul. Pawiej z przedłużeniem ulicy Szlak. Było ono planowane na koniec września, ale pojawił się nowy problem, o którym pisaliśmy miesiąc temu – budowa kanału sanitarnego w rejonie skrzyżowania.

– Będzie ono gotowe w listopadzie. Tunel drogowy oddany zostanie do użytku jeszcze w tym roku, a kolejny odcinek nowej Pawiej do skrzyżowania z al. 29 Listopada – na początku przyszłego roku – zapowiada Bartłomiej Cieciak z Agencji Rozwoju Miasta.

Dwa wjazdy

Galeria Krakowska zostanie otwarta pojutrze. Zmotoryzowani klienci mają dwie możliwości dojazdu: od strony Pawiej, tuż za budynkiem centrum handlowego będą mogli skręcić w prawo w drogę technologiczną, która prowadzi aż do najazdu na parking od strony Wita Stwosza można wjechać przez parking nad peronami dworca kolejowego, który połączony został z budynkiem centrum handlowego.

Parking płatny

Klienci galerii będą mieli do dyspozycji 1400 miejsc parkingowych, za które pobierana ma być opłata. – Cenę podamy za dwa dni. Na razie mogę jedynie zdradzić, że będzie ona niższa od opłaty za parkowanie przy ulicy w centrum – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej. Wprowadzenie opłaty za parking podyktowane jest tym, by ograniczyć blokowanie miejsc na przykład przez osoby, które pracują w centrum miasta i mają kłopoty z zaparkowaniem swoich aut. Bezpłatnie z parkingu na płycie pod peronami kolejowymi skorzystają pasażerowie PKP. Przewidzano dla nich 140 takich miejsc.

Na perony przez halę

Obok Galerii Krakowskiej jej inwestor (niemiecka firma ECE) wybudował nową halę dworca PKP. Główne wejście znajduje się naprzeciw ul. Kurniki. Właśnie przez halę można będzie dostać się windami na perony dworca kolejowego i parking oraz na dworzec autobusowy przy ul. Bosackiej. W przyszłości zostaną do niej przeniesione kasy i punkty informacji PKP. Dyrekcja kolei właśnie stara się o niezbędne pozwolenia na urządzenie hali dworcowej.

NIT – Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To ludziska takie kulturalne w Krakowie? Tak walą tysiącami do tego przybytku kultury? A to ci galeria... Co tam wystawiają? Malarstwo, fotografia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.