Facebook Google+ Twitter

1440 urodziny Proroka Mahometa

Świat islamu świętował wczoraj z namaszczeniem 1440 urodziny Boskiego Posłańca Mahometa. Dzień był wolny od pracy - od Maroko po Indonezję.

Chłopiec podczas modlitwy / Fot. piotr śmieszekProrok islamu Mahomet urodził się w poniedziałek rano, dnia dziewiątego miesiąca księżycowego Al Rabi Awwal w alei Bani Hashim w kupieckiej Mekce na Półwyspie Arabskim. Było to w czterdziestym roku panowania Kisra. Według stosowanego powszechnie kalendarza gregoriańskiego narodziny Proroka miały w związku z tym miejsce 22-go lub 23-go kwietnia 571 roku nowej ery.

W odróżnieniu od kwestii świeckich, w stosunku do wydarzeń religijnych muzułmanie stosują wciąż stary kalendarz księżycowy. Urodziny Mahometa podobnie jak Ramadan, Idul Fitri oraz inne ważne dla islamu daty są w tym układzie kwestią, nazwijmy to, "ruchomą".

Właśnie wczoraj miały miejsce 1440-te obchody urodzin Proroka. We wszystkich miastach Archipelagu Indonezyjskiego i całym świecie islamu, pobożni muzułmanie zbierali się w meczetach i na placach spotkań w celu wspólnej modlitwy celebrującej święto narodzin Posłańca słowa bożego, objawionego w świętej księdze Koranie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

1patriot - nikt nie zabija w imieniu Mahometa (to prorok a nie Bóg czy inna wartość); codziennie najwięcej osób zabija się w imię demokracji, kapitalizmu i amerykańskiego stylu życia; a że Arabowie i inni muzułmanie zabijają to zwykła partyzantka, działalność godna szacunku (zwłaszcza Polacy powinni to rozumieć gdyż sami w imię tych samych idei zabijali okupantów niemieckich i radzieckich, wcześniej zaborców, wcześniej Szwedów, Turków, Krzyżaków, itd). Gdyby USA nie zaatakowało Iraku i Afganistanu, gdyby nie stawiało swoich baz wojskowych w krajach arabskich, gdyby nie głodziło muzułmanów przez narzucanie im sankcji gospodarczych, gdyby Izrael nie wywoływał kolejnych wojen z krajami arabskimi (a wywołał ich już ponad 10), gdyby nie okupował ziem arabskich - z których ONZ nakazało mu natychmiastowe wycofanie się dziesiątki lat temu - to muzułmanie nikogo by nie zabijali, bo nie musieliby się bronić przed najeźdźcami, okupantami i terrorystami (np. z CIA czy Mossadu).

Komentarz został ukrytyrozwiń
1patriot
  • 1patriot
  • 04.07.2011 01:44

Proponuje poczytac troche THERELIGIONOFPEACE.com
Codzienne morderstwa islamistow w imie mahometa

Komentarz został ukrytyrozwiń

religietoopiumdlamas - sugeruję zapoznać się z historią. To islam i Arabowie uratowali cywilizację zachodnią, stłamszoną przez chrześcijan w średniowieczu, to dzięki nim mamy wszystko, począwszy od kąpieli i mycia zębów (bo chrześcijanie stronili od higieny przez co ciągle mieli epidemie), przez naukę taką jak matematyka, chemia, fizyka, biologia, astronomia, itp. (bo katolicy zakazywali wszystkiego co się da, od sekcji zwłok po konstruowanie kusz), po dzieła Platona i Arystotelesa (spalone na Zachodzie przez Inkwizycję). Twoje inwektywy o "brudasie Muhammadzie" itp. dobitnie świadczą o tym, że nie masz elementarnej wiedzy z mediewistyki; bowiem europejscy królowie kąpali się raz na rok, gdy przeciętni muzułmanie raz dziennie; katolicy nie myli w ogóle zębów, podczas gdy w islamie zalecał tą czynność sam archanioł Gabriel; chrześcijanie żyli w ściekach gdyż kał wylewali na ulice stolic, podczas gdy Arabowie ciągnęli akwedukty i wodociągi oraz budowali łaźnie; głupie białasy oglądały obrazki z Biblii pauperum, podczas gdy w islamie pospólstwo uczono czytania w szkołach przy meczetach; chrześcijanie czynili z czarnych niewolników, podczas gdy w krajach islamskich byli oni równoprawnymi obywatelami; itd., itp. A co do mordów, jak powiedział pewien filozof: "W żadnym innym imieniu nie przelano tyle krwi co w imieniu Chrystusa" - Inkwizycja, wyprawy krzyżowe, wymordowanie Indian, wojny religijne (chrześcijan z chrześcijanami ! ), polowania na czarownice, eksterminacja mieszkańców Afryki, itd., aż po Irak i Afganistan, to wszystko sprawa chrześcijan (zwłaszcza katolików). Zastraszający jest poziom intelektualny na tym serwisie, skoro przy twoim komentarzu, który zresztą jest wg prawa do ścigania z urzędu, są 44 plusy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
religietoopiumdlamas
  • religietoopiumdlamas
  • 20.02.2011 04:31

"Piotr Dwojacki
Rozwój islamu wiązał się z rozkwitem nauki, sztuki, architektury, literatury, swobodami religijnymi niewyobrażalnymi w Europie."

Co za kłamstwo opętańca brudasa robaczywego Muhammada.
Islam to "hamulec" wszystkiego co ten kłamliwy dziennikarzyna wymienił. Architektura ogranicza się do meczetów i pałaców szejków. Nauka, sztuka, literatura zahamowana przez Koraniczne wywody a mordowanie niewiernych i kamieniowanie nie nazwałbym swobodami religijnymi.
Tak więc wąsaczu nie wypisuj bredni i nie kompromituj się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od śmierci Mahometa datuje się rozkwit cywilizacji bliskowschodniej pod wpływem nowej religii. Rozwój islamu wiązał się z rozkwitem nauki, sztuki, architektury, literatury, swobodami religijnymi niewyobrażalnymi w Europie. Elementy języka arabskiego do tej pory są standardem na całym świecie - większość Polaków umie się nimi posługiwać bez większych problemów.
Szkoda, że ta cywilizacja, m.in. pod wpływem Europy, uległa regresowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
leonsjo
  • leonsjo
  • 16.02.2011 10:56

Boski posłaniec nie ścina głów pojmanym. Zwykły awanturnik i tyle, a ten cały jego koran to jeden wielki bełkot.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 16.02.2011 10:02

1440?! Wszystko jasne.Późne średniowiecze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.