Facebook Google+ Twitter

145 litrów krwi

St. chor. sztab. Jacek Schmidt z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie od 28 lat jest Honorowym Dawcą Krwi. Oddał już 145 litrów krwi i jej składników, i jest pod tym względem rekordzistą w Siłach Zbrojnych RP.

 / Fot. Archiwum prywatne Jacek SchmidtMa za sobą dwie misje poza granicami kraju: w XVIII zmianie PKW KFOR w Kosowie, XII zmianie PKW w Afganistanie.

W 2014 roku został przyjęty do Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych na Misjach poza Granicami Kraju z uwagi na kontuzję, jakiej doznał na misji (trwały uszczerbek na zdrowiu).

St. chor. sztab. Jacek Schmidt jest inicjatorem i organizatorem wielu akcji oddawania krwi przez żołnierzy. W latach 2014-2015  / Fot. Archiwum prywatne Jacek Schmidtzorganizował 7 akcji, w których ponad 460 jego towarzyszy broni oddało 215 100 ml najcenniejszego leku.

Od 25 lat związany jest z działalnością w Polskim Czerwonym Krzyżu, gdzie pełnił wiele odpowiedzialnych funkcji, m.in. przewodniczącego Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczecinie oraz przewodniczącego Zachodniopomorskiej Okręgowej Komisji Rewizyjnej.

Od roku 2001 jest Prezesem Wojskowego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie.

 / Fot. Archiwum prywatne Jacek Schmidt- Jego największą pasją są biegi długodystansowe, uczestniczył w 57 maratonach i 9 ultramaratonach (najdłuższy na dystansie 161 kilometrów) organizowanych zarówno przez instytucje wojskowe, jak i cywilne – dowiedzieliśmy się z informacji ŻW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.