Facebook Google+ Twitter

14 czerwca: Dzień Dziennikarza Obywatelskiego. Wiadomości24 mają 6 lat

Dzień Dziennikarza Obywatelskiego obchodzimy już po raz trzeci. Pomysłodawczynią idei była Jolanta Paczkowska, Dziennikarka Obywatelska 2009 Roku, a data 14 czerwca została wybrana nieprzypadkowo: 14 czerwca 2006 roku wystartowały Wiadomości24.pl! Dziś obchodzimy więc 6. urodziny.

Sonda

Dzień Dziennikarza Obywatelskiego:

 / Fot. .Nie byłoby Wiadomości24, gdyby nie autorzy serwisu, dlatego to przede wszystkim święto wszystkich, którzy piszą do naszego serwisu, lubią nas czytać, komentują. Za 6 lat współpracy bardzo wszystkim dziękujemy! I naturalnie liczymy na więcej! :-)

W ciągu 6 lat serwis ewoluował. Zmieniał się jego layout (ciekawe, ilu autorów pamięta pierwsze W24?), zmieniały zasady dodawania materiałów, możliwości komentowania. Zmieniają się też autorzy. Wielu, spośród stawiających w naszym serwisie pierwsze dziennikarskie kroki, pracuje dziś w mediach. Inni, dla których DO z założenia jest wyłącznie hobby, od lat dostarczają nam ciekawe materiały, dotyczące dziedzin, po których na co dzień się poruszają.

W tym roku, właśnie te ostatnie działania chcemy szczególnie promować, co w swoim artykule Podziel się tym co wiesz na stronach Wiadomosci24 zapowiedział red. naczelny serwisu, Tomasz Kowalski.

Przez lata toczyliśmy wiele dyskusji na temat funkcji DO, jego misji, zadań; staraliśmy się zdefiniować zjawisko, które porwało ludzi na całym świecie. I choć pewno ostatecznej definicji ustalić się nie da jeszcze długo, to te dyskusje cenimy sobie ogromnie. O dziennikarstwie obywatelskim wypowiadali się dla nas i medioznawcy: prof. Wiesław Godzic, prof. Maciej Mrozowski, i dziennikarze, np. Piotr Najsztub, i dziennikarze obywatelscy, m. in. Katarzyna Lisowska i Witold Janowicz.

Może warto ponownie sięgnąć do tych wypowiedzi i zrewidować powyższe opinie? Wszak z dyskusji rodzi się nowe :-)!

Przy okazji Dnia Dziennikarza Obywatelskiego chcemy też przypomnieć o jeszcze jednej idei: Stowarzyszeniu Dziennikarzy Obywatelskich. Chętnie poznamy Wasze opinie na temat tego, czym SDO powinno się zajmować w obecnej rzeczywistości medialnej.

Zapraszamy też na nasz fanpage!

Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (60):

Sortuj komentarze:

Doroto, pamiętam Twój głos w dyskusji. Wiem, że to także Światowy Dzień Krwiodawcy. Termin naszego święta wybraliśmy wspólnie. 15 czerwca też mam powody do świętowania. Zastanawiam się tylko, jak szybko umierają inicjatywy i ile w tym wszystkim szczerości...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu ja 14 czerwca świętuję jako krwiodawca, a co do dziennikarza obywatelskiego?
Świętowała będę również 15 :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

60% odpowiedziało: "To też moje święto" :) Już niebawem - 14 czerwca.
Ciekawa jestem, jak będziesz w tym roku świętować, dziennikarzu obywatelski?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 15.06.2012 23:48

Lubię ludzi z osobowością a przeciwników politycznych szanuję...moja ręka nie sięga po topór!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krezus
  • Krezus
  • 15.06.2012 16:49

Myśle, że należny dać ostateczny odpór tym zgredzikom, którzy nie mają osobowości i poniżają innych po prostu ich zbluzgać i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest świetny pomysł z DO :)), to tez moje świeto :)), ...6 lat...jak ten czas szybko leci, nim sie obejrzymy bedzie 10 :D tzn. mam nadzieje :))
Pozdrawiam, gratuluje i zachęcam do świętowania! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rudy z Wielkopolski
  • Rudy z Wielkopolski
  • 15.06.2012 11:40

Katarzyna ! masz rację. Ja nie zalogowany bo nie mam farta po pisaniny. Ale chętnie sobie poczytam na tym portalu bo mają niektóre fajne artykuły. A zgredy co nic nie potrafią zazdroszczą innym i świrują obrażając. macie rację zjeb....ich i tyle oraz wywalać jak niepotrzebne śmiecie !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katarzyna
  • Katarzyna
  • 15.06.2012 10:42

Na tych zgredów co poniżają i szkalują innych jest sposób IGNORKA oraz usuwanie ich wpisów tak jak usuwanie ich z naszego życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Lidio, to że jestem tutaj od czterech lat - jest zasługą także Pani. Poprowadziła mnie Pani wtedy za rączkę gdy byłam zielona jak tabaka w rogu. Dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń
4920
  • 4920
  • 15.06.2012 10:18

@2360 Nie chodzi o nokautowanie, lecz o wskazanie słuszności "ekspertów" czy "specjalistów".
A właśnie z obawy przed atakami, bluzgami i pomówieniami, pomiataniem imieniem i nazwiskiem, lepiej schować się pod "numerkiem"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.