Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20017 miejsce

14. edycja World Soundtrack Awards: Alexandre Desplat najlepszym kompozytorem roku

Soundtrack Academy rozdała nagrody dla najlepszych kompozytorów podczas zamknięcia 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Gandawie. Tytuł Kompozytora Roku otrzymał Alexandre Desplat.

 / Fot. Georges Biard [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsAlexandre Desplat został wyróżniony za skomponowanie soundtracków do takich produkcji jak "Grand Budapest Hotel", "Godzilla", "Niezłomny", "Obrońcy Skarbów" i "Gra tajemnic". Tytuł Kompozytora Roku to jedno z dwóch wyróżnień jakie otrzymał 53-letni Francuz. Jego kompozycje do filmu "Grand Budapest Hotel" uznano za najlepszą muzykę roku.

Desplat pokonał w dwóch najważniejszych kategoriach swojego największego rywala Hansa Zimmera, nominowanego za "Zniewolonego".

Soundtrack Academy za najlepszą piosenkę uznała utwór "Happy" Pharrell'a Williams'a z animacji "Minionki rozrabiają". Tytuł "Odkrycie roku" powędrował do Daniela Pambertona, autora muzyki do filmów "Cuban Fury" oraz "Adwokat".

Przyznano także Nagrodę Publiczności, którą w tym roku otrzymał Michelino Bisceglia za muzykę do filmu "Marina".

Z kolei statuetkę za osiągnięcia życia zdobył Francis Lai, 82-letni francuski kompozytor, znany głównie z muzyki do filmów "Love story" (za którą dostał Oscara) i "Kobieta i mężczyzna" oraz do serii erotyków "Emmanuelle" - podaje tvn24.pl.

Zobacz też: 5. edycja American Film Festival dobiegła końca. Poznajcie zwycięzców

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.