Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3337 miejsce

14. festiwal filmów – spotkań niezwykłych w Sandomierzu

Już w piątek to jest 28.04.2017r. nastąpi rozpoczęcie kolejnej edycji święta kina i widzów. Przez weekend majowy odbędą się projekcje filmów skłaniających do refleksji, a także spotkania z niezwykłymi ludźmi.

Kilkuletnia tradycja


 / Fot. Karolina ZimaPierwszy festiwal odbył się w 2003r., za sprawą Katarzyny Kubackiej-Seweryn, obecnej i jak dotychczas jedynej dyrektorki. W całym wydarzeniu chodzi głównie o promowanie polskich twórców, polskiego kina oraz edukację. Wyświetlane filmy niosą ze sobą pytania i zmuszają do przemyśleń, wymagają czegoś więcej od widza. Dzięki wybranym portretom najróżniejszych osób borykających się z problemami, osób mocnych i czasami słabych, podobnych do nas i tak bardzo różnych, dowiadujemy się czym w swej prostocie są wielkie czyny.

NieZwykli


Każdy rok umożliwia poznanie innych osobowości, w tym: Mariana Dziędziela, Feliksa Falka, czy też Agnieszki Holland. W tegorocznej edycji, w Sandomierzu zagoszczą między innymi: Dorota Kędzierzawska – reżyserka i scenarzystka współczesnego polskiego kina, która w ciekawy sposób ukazuje głównie historię o smutku, samotności, odrzuceniu oraz historię dzieci; Danuta Szaflarska – legenda polskiego kina i teatru oraz Daniel Olbrychski – ikona polskiego kina.

Warsztaty


 / Fot. Karolina ZimaOprócz wyżej wspomnianych atrakcji, odbędą się różnego rodzaju warsztaty. "Filmowe Ogrody Wyobraźni" dla młodzieży w wieku gimnazjalnym, ale także dla osób młodszych i starszych. Polegają one na kilkudniowej pracy nad stworzeniem filmu, od pomysłu do realizacji. „Szklany Ekran Pilkingtona” czyli cykl warsztatów filmowych i dziennikarskich. Pod opieką reżyserów i animatorów powstają etiudy, reportaże, animacje. Mają one za zadanie uczyć, ale także zapewnić dobrą zabawę, pracę nad filmem, ale również uczestnictwo w wydarzeniach festiwalu. „Plener Dziennikarski” to zderzenie studentów dziennikarstwa ze środowiskiem lokalnym, nastawiony głównie na rozwój umiejętności.

Niecały tydzień


W niespełna 6 dni, kto tylko będzie miał chęci może dowiedzieć się czegoś nowego, spotkać kogoś nowego, wziąć udział w koncertach, a także podziwiać wystawę filmów fabularnych Andrzeja Wajdy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.