Facebook Google+ Twitter

14 lat temu padł pierwszy klaps na planie serialu M jak miłość

Dokładnie 14 lat temu oficjalnie rozpoczęto produkcję nowego serialu Telewizji Polskiej - M jak miłość. 25 sierpnia 2000 roku magiczne "Akcja!" rozbrzmiało w budynku po byłej hali produkcyjnej zlokalizowanej w Orzeszynie.

M jak miłość to jedna z najdłuższych rodzimych produkcji serialowych, która liczy sobie już 14 pełnych serii, od września natomiast przewidziana jest premiera 15. Ponad 1000 odcinków serialu, z których pierwszy wyemitowano w TVP2 4 listopada 2000 roku, opowiada o losach rodziny wielopokoleniowej Mostowiaków oraz ich przyjaciół. Mostowiakowie borykają się z codziennymi problemami, które scenarzyści zgrabnie dopasowują do aktualnej sytuacji zwykłej polskiej rodziny: gdy w Polsce pojawił się problem emigracji za pracą i wyższymi zarobkami, motyw ten został również uchwycony w serialu.

To właśnie ten specyficzny realizm, obcy w wielu zagranicznych produkcjach, stał się jedną z przyczyn tak ogromnej popularności serialu. W 2010 roku był to najchętniej i najczęściej oglądany serial w Polsce, który potrafił zgromadzić przed telewizorami nawet 12 milionów Polaków! Obecnie jednak nie brakuje głosów krytyki, że scenariusz M jak miłość zaczyna być coraz bardziej odrealniony.


Serial zdobył sześć Telekamer, w tym Złotą Telekamerę. Na jego planie przewinęło się ponad 1400 aktorów oraz statystów. Aktorką, która do tej pory zagrała w największej ilości odcinków, jest Teresa Lipowska (761 epizodów), wśród aktorów jest to z kolei Rafał Mroczek (718).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.