Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15064 miejsce

14 lat więzienia dla członków gangu "Łapy"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-01 10:15

Na kary do 14 lat pozbawienia wolności skazał słupski sąd rejonowy członków gangu "Łapy". Grupa była oskarżona o działalność przestępczą o charakterze zbrojnym i współdziałanie z mafią pruszkowską.

Najwyższy wyrok -14 lat pozbawienia wolności otrzymała przywódca pięcioosobowej szajki Krzysztof Ł. pseudonim Łapa. Jego podkomendnych Macieja D., Roberta Z., Daniela K. i Rafała M. sąd skazał na kary od dwóch do dziewięciu lat więzienia.

Sędzia Katarzyna Wesołowska podkreśliła, że prokuratura okręgowa w Słupsku dobrze uzasadniała akt oskarżenia i poparła go dowodami oraz zeznaniami świadków, w tym świadka koronnego.

Członkom grupy prokuratura zarzuciła, że w latach 1998-2000 wymuszali haracze, urządzali najazdy na nocne lokale kontrolowane przez konkurencyjne grupy przestępcze. Ponadto spalili co najmniej jeden samochód, a nawet oderwali uchu obcęgami jednej z ofiar pobicia. Handlowali też narkotykami.

Gang współdziałał też z mafią pruszkowską, której był niejako rezydentem na Pomorzu. Wyrok nie jest prawomocny, obrońcy oskarżonych zapowiadają złożenia apelacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.