Facebook Google+ Twitter

14 listopada - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W niedzielę 14 listopada będzie obchodzony II Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku szczególną modlitwą i pomocą materialną otaczać będziemy chrześcijan prześladowanych i zabijanych w Iraku.

Plakat promujący II Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. / Fot. http://www.pkwp.pl/Z bardzo trudną sytuacją chrześcijan w Iraku będzie zapoznawał wszystkich chętnych arcybiskup Luis Sako, który przyjedzie do Polski na zaproszenie polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Ksiądz arcybiskup w czasie wizyty w naszym kraju spotka się z dziennikarzami, odwiedzi Łowicz, Kutno i Poznań. W najbliższą niedzielę hierarcha będzie w Warszawie, gdzie w czasie Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem św. Krzyża wygłosi homilię. Będzie również gościem programu telewizyjnego "Między ziemią, a niebem".

W następnych dniach ksiądz Sako będzie dzielił się swoim świadectwem wiary w warunkach prześladowań religijnych na spotkaniach modlitewnych w Częstochowie i Krakowie.

Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym został ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski podczas 346. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze w dniu 27 listopada 2008 r.

Hasłem tegorocznego "dnia" będzie "Irak". Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce uwrażliwić i uświadomić Polakom problem wolności religijnej jako jednego z podstawowych praw człowieka.

Akcji wiele miejsca poświęcają media ogólnopolskie - zarówno publiczne jak i prywatne. TVP objęło ten dzień swoim patronatem w ramach, którego będzie emitowała spoty reklamowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Prusak
  • Prusak
  • 05.01.2011 17:36

A kiedy wypada dzień łagodnej, nie przerywającej snu, sraczki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

> z Kościołem Prześladowanym

Powrót do korzeni? A może warto by zaczęli od siebie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce uwrażliwić i uświadomić Polakom problem wolności religijnej jako jednego z podstawowych praw człowieka.

To może warto, żeby zaczęli od siebie, dając dobry przykład?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głupszego tekstu dawno nie czytałem. Niespójny, ogólnikowy ( może jakieś media wymienić ogólnopolskie?).
Same bzdury wykazujące kompletny brak zrozumienia. Nic dziwnego, że muzułmanie pukają się w głowę, jak komuś z chrześcijan przyjdzie do głowy wylewać idiotyczne żale.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marvin
  • Marvin
  • 13.11.2010 21:32

O sytuacji chrześcijan można poczytać m.in na:
http://emaus.zgora.pl/index.php?strona=61&id_temat=3086

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.