Facebook Google+ Twitter

14. Międzynarodowa Konferencja w Dreźnie "Domy Pasywne".

60 najlepszych architektów z całego świata zaproszono na światową, najbardziej prestiżową konferencję "Domy Pasywne".

W dniu 29 maja 2010 roku, w Dreźnie, odbędzie się 14. Międzynarodowa Konferencja poświęcona budownictwu pasywnemu, połączona z Targami Budownictwa Pasywnego oraz, po raz pierwszy, z Konkursem "Nagroda Architektury Pasywnej", na najlepsze projekty domów i domy gotowe wykonane w technologii pasywnej.

Do konkursu zaproszonych zostało blisko 60 architektów z takich krajów jak: Japonia, Chiny, USA, Szwajcaria, Węgry, Włochy, Dania, Austria, Niemcy i Polska.

Ważnym kryterium przystąpienia do Konkursu jest to, by zgłoszony budynek posiadał Certyfikat Pasywności, wydawany przez Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt, który gwarantuje, że został wykonany według najwyższych standardów i przeszedł szereg testów i badań potwierdzających jego pasywność. Organizatorzy konkursu liczą na to, że imprezy promujące budownictwo pasywne przyczynią się do propagowania tego trendu w Polsce, gdyż na razie jesteśmy ciągle w tyle za krajami Europy Zachodniej, gdzie pierwszym i najważniejszym priorytetem jest energooszczędność.

Co to jest Dom Pasywny?

Dom Pasywny zapewnia mieszkańcom wysoki komfort cieplny przez cały rok bez konieczności zastosowania tradycyjnego ogrzewania lub klimatyzacji. Oznacza to, że zimą nasz dom będzie samoistnie ogrzewany, a latem chłodzony. Jednocześnie koszt ogrzewania będzie mniejszy o około 90 proc. od tradycyjnego! Oznacza to, że ogrzewanie takiego domu może być mniej kosztowne niż ogrzewanie standardowego mieszkania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Domy pasywne, to w znacznym stopniu wyidealizowane budownictwo. A może powrócić do tradycji? link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.