Facebook Google+ Twitter

1,4 miliona Polaków bez telewizji?

Wielkimi krokami zbliża się zmiana sposobu nadawania z analogowego na cyfrowy. Nawet 1,4 mln Polaków może nie mieć wystarczających funduszy na zakup specjalnego dekodera.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Neptun_M547_BT.JPG&filetimestamp=20080527130313Jeżeli rząd nie przeznaczy środków na pomoc w zakupie dekodera telewizji cyfrowej nawet 1,4 mln Polaków może stracić dostęp do telewizji. TVN, TVP, Polsat, TV4, TVP3 i TVPuls to kanały nadawane w pakietach telewizji analogowej. Przestaną być rozpowszechniane w ten sposób od 2011 roku. W całym kraju telewizja cyfrowa ma zastąpić analogową w 2013 roku.

Ministerstwo Finansów nie chce o tym słyszeć i liczy, że sprawę rozwiąże rynek. Kwota jaką musiałby przeznaczyć rząd na pomoc w zakupie dekoderów dla potrzebujących to nawet 350 mln złotych.

Źródło tvn24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To była para wyglądająca na nastolatków, może dwudziestolatków, mówili właśnie o jakiejś zmianie, ale mnie problem nie dotyczy.
Mój pies ich nie wpuścił :] Takich witam jedynie na klatce schodowej :P
Pani Jadwiga dobrze pisze - na prezenty świąteczne można brać kredyty, to dlaczego nie na telewizję, która jest niby tak konieczna? Dodam, że to wydatek 200 zł, przez pół roku za darmo, potem 30 parę złotych. Da się tyle odłożyć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgorzato - podejrzewam, że jest to okazja do jakiegos oszukańczego biznesu dla cwaniaków, którzy "zaoferują" w odpowiednim momencie niesłychana "okazję" do rozwiazania problemu (np.nabycia dekodera - diabli wiedzą jakiego). Ja bym za próg nie wpuszczała.
Co sie tyczy dopłat - a z jakiej racji budżet (czyli znowu wszyscy obywatele) maja dopłacać do dekoderów? telewizja nie jest przedmiotem warunkującym życie i istnienie. Bez telewizji można żyć. A kto zechce - zakupi na raty albo weźmie pozyczkę. Tak, jak na prezenty świąteczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.06.2009 18:05

Wszyscy do Rządu daj i daj... TVN, TVP, Polsat, TV4, TVP3 i TV Puls nie są aż tak ubogie, żeby nie zadbały o to by pozyskać jak największą rzeszę odbiorców. Tle lat płacimy abonament za RTV, do tego opłaty za kablówkę, lub Sat. w zależności od możliwości.
Kwestia komentarza P. Małgorzaty, to na domokrążców którzy nawet nie potrafią się przedstawić kim są, lub czego szukają radził bym zachować ostrożność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużo jak na nasze czasy... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz chodzą po domach i pytają, czy posiada się telewizję cyfrową... U mnie już byli... Nawet nie powiedzieli kogo/co prezentują...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.