Facebook Google+ Twitter

14 tysięcy osób przyszło na Targi Wydawców Katolickich

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-04-14 21:42

W weekend zakończyły się XVII Targi Wydawców Katolickich, które odbyły się w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Wzięło w nich udział ponad 140 wystawców, którzy zaproponowali czytelnikom kilka tysięcy tytułów książki katolickiej. Nie mogło zabraknąć wśród nich krakowskiego wydawnictwa WAM.

Stoisko WAM na XVII Targach Wydawców Katolickich / Fot. Łukasz KraczkaNa XVII Targach Wydawców Katolickich widać było duży wpływ tematu przewodniego tegorocznej edycji: "Błogosławiony Jan Paweł II - Osoba-Życie-Działalność-Świadectwo". Bogaty program papieski wprowadził odwiedzających w podniosłą atmosferę zbliżającej się uroczystości beatyfikacji. Spotkania autorskie organizowane na stoiskach poszczególnych oficyn cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Targi odwiedziło ponad 14 tysięcy osób.

Nie można nie wspomnieć tu o uroczystej gali, która była związana z wynikami konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2011.

Wśród laureatów nagrody znalazło się krakowskie Wydawnictwo WAM, które otrzymało wyróżnienia:Uroczystość otwarcia XVII Targach Wydawców Katolickich:Jego Eminencja Ks. Kardynał Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski, Jego Ekscelencja Ks.Arcybiskup Celestino Migliore - Nuncjusz Apostolski w Polsce, Jego Eminencja Ks. Kardynał Józef Glemp / Fot. Łukasz Kraczka
1. W kategorii nauki kościelne za Misterium Eucharystii ks. Henryka Paprockiego "Za dzieło naukowo atrakcyjnie ukazujące, że liturgia pozostaje - i musi pozostawać - niezbywalnym sposobem życia ludzi wierzących, bez względu na przyjęte przez nich wyznanie. Na chrześcijańskim Wschodzie miała ona nad wyraz bogatą historię i formalne oblicze. Prawosławie żyje nią nadal. Jak ten proces przebiega, jak łączy się w nim kontemplacja, piękno i sztuka? Odpowiedzi podane w tej pracy godne są poznania i głębokiej refleksji, stanowiąc przewodnik po mapie prawosławnej wrażliwości liturgicznej"

Wydawnictwo WAM: zdobywca dwóch nagród i wyróżnień Feniks 2010

Wręczenie "Feniksów": Wyróżnienie w kategorii "Seria wydawnicza" za "Źródła Myśli Teologicznej" odbiera Dyrektor Naczelny Wydawnictwa WAM o. Józef Polak SJ. / Fot. Łukasz Kraczka2. W kategorii seria wydawnicza za Źródła Myśli Teologicznej
"To zbiór pod redakcją ks. Henryka Pietrasa SJ podstawowych dzieł gruntujących chrześcijańską teologię i przyjętą przez Kościół doktrynę wiary. Zawiera utwory nierozerwalnie związane z długą historią budowania i cementowania europejskiej świadomości religijnej, wykuwanej w ogniu sporów, polemik i wydarzeń o polityczno-społecznym wydźwięku. Od teologii, poprzez filozofię, prawo, aż po kwestie obyczaju i ascezy - całość to biblioteka, bez której w ogóle nie byłby możliwy rozwój polskiej myśli teologicznej, chcącej nawiązywać do światowych osiągnięć w tej dziedzinie naukowych badań".

3. W kategorii multimedia za Między nami literkami pod redakcją Renaty Zając i w opracowaniu multimedialnym Dawida Polkowskiego - "Znakomite wprowadzenie w świat alfabetu i prawdziwych sekretów, które kryją się za literami ułożonymi często w osobliwym porządku. Wręczenie nagród "Feniks 2011" / Fot. Łukasz KraczkaDzieci dostają to, co lubią: wierszyki, gry czy choćby rebusy, uczą się poprawnej ortografii, ale i czytania, dodatkowo zaś poznają zabytki pełnego tajemnic Krakowa".

O wyborze laureatów zdecydowała Kapituła w składzie: ks. prof. Jan Sochoń (przewodniczący), dr Tomasz Chachulski, Hanna Maria Giza, Wojciech Marczyk oraz Krzysztof R. Jaśkiewicz (sekretarz Kapituły).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Bluźnierca
  • Bluźnierca
  • 16.04.2011 06:39

Czy na targach można zakupić książki z bogatych dziejów Katolickiej organizacji przestępczej? np coś z zakresu radosnego krzewienia wiary i milionach ofiar? może choć coś o odbieraniu dzieci Hiszpanom?, czy piszą również co by z nami było gdyby nie chrzest w 966? jeśli nie to mass-media wystarczająco kłamią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Wracając do tematu art....wydawnictwo WAM ma wiele interesujących książek, zarówno dla ducha jak i dla ciała np. link link
Jest w czym wybierać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obawiam się, Ewo, że Mariusz ma sporo racji (oględnie mówiąc).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz, nie można uogólniać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, to jesteś w gronie tych, którzy podobnie jak Ty, przez 20 lat nie słyszeli ani nie widzieli, jak Kościół łupił majątek narodowy. Mimo to, zarówno okuliści jak i laryngolodzy nie mieli więcej pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Mariusz Wójcik
Nic tam takiego nie widziałam, ani nie słyszałam. A wzrok mam sokoli i słuch doskonały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Największym zainteresowaniem wśród funkcjonariuszy w sukienkach, cieszyły się książeczki... czekowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla Wydawnictwa WAM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.