Facebook Google+ Twitter

14-latka wypłynęła w rejs dookoła świata

Nastoletnia holenderka Laura Dekker wypłynęła w środę rano w ryzykowny, samotny rejs wokół globu. Na pokład wprowadził ją ojciec.

27 lipca br. sąd rodzinny w holenderskim Middelburg anulował kuratelę nałożoną na Laurę w ubiegłym roku, gdy mając wówczas 13 lat ogłosiła swój plan wyruszenia w rejs dookoła świata. Jej zamiar opłynięcia samotnie ziemi wywołał ogólną dyskusję na temat tego, do jakiego stopnia rodzice powinni wspierać i zachęcać swe dzieci w realizacji ryzykownych marzeń.

Wydarzenie sprzed tygodnia umożliwiło nastolatce rozpoczęcie realizacji swoich marzeń. Swoją faktyczną przygodę zacznie w Portugalii, gdzie dotrze ok. 2-3 tygodnie.

Łódź, którą żegluje dostała od rodziców w lutym 2010 roku. To dwumasztowiec mierzący 11,5 metra. Dziewczyna zapewniła, że nie jest przerażona, a na różne ekstremalne ewentualności przygotowywała się długo.

Żeglarstwo w życiu Laury nie pojawiło się znikąd. Urodziła się podczas rejsu swych rodziców dookoła świata, na jachcie na wodach wokół w Nowej Zelandii. Ma paszporty Nowej Zelandii i Holandii. Podczas, gdy jej ojciec popierał jej plany, matka początkowo była im przeciwna, ale na początku roku też dała jej swe "błogosławieństwo".

Rodzice mają jednak prawo do obaw. W grudniu 2009 roku przeżyli już stres w związku z wyczynami córki, kiedy to wyszła z domu i nie wróciła. Odnaleziono ją na karaibskiej wyspie Sint Maarten. Nie wiadomo nadal jak znalazła się tak daleko od domu.

Dekker chce zostać najmłodszą żeglarką, która dokona samotnego rejsu dookoła świata. Pragnie znaleźć się w Księdze Światowych Rekordów Guinessa. Dotąd rekord ten należy do 16-letniej Australijki Jessiki Watson. Jej rejs na 10-metrowym jachcie "Ella's Pink Lady" zajął 210 dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.