Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21640 miejsce

14-letnia Agnieszka, gimnazjalistka z Pszczyny próbowała popełnić samobójstwo

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-01-03 23:21

Dziewczynka od trzech lat była upokarzana przez kolegów ze szkoły. Agnieszka przed lekcjami połknęła tabletki psychotropowe. W śpiączce trafiła do szpitala i początkowo lekarze nie dawali jej wielkich szans na przeżycie. Stał się jednak cud i wczoraj dziewczynka się przebudziła. Zapytana dlaczego próbowała się zabić, odpowiedziała: – To był koszmar.

Beata Konieczny, matka Agnieszki od dawna informowała o kłopotach córki wychowawcę klasy integracyjnej w Gimnazjum nr 2 w Pszczynie, do której chodzi dziewczyna. Dyrektor szkoły Damian Cieszewski nie zgodził się wczoraj na rozmowę z nią. – To młoda nauczycielka, bardzo to wszystko przeżywa – tłumaczy i przekonuje, że „nie miał żadnych sygnałów tak dramatycznego kroku”.

Jak ustaliliśmy jednak ponad wszelką wątpliwość, sygnały były – mama Agnieszki mówiła wychowawczyni, że jej córka jest upokarzana przez rówieśników. Reakcją szkoły była... delikatna rozmowa o tolerancji, przeprowadzona z klasą, do której chodziła dziewczynka. Agnieszkę skontaktowano też z psychologiem. To jednak nie wystarczyło.

Szczegóły w piątkowym Dzienniku Zachodnim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.