Facebook Google+ Twitter

150 nowych eurourzędników znajdzie pracę w Brukseli

Posłowie Parlamentu Europejskiego chcą, aby liczba urzędników zatrudnionych w Brukseli zwiększyła się o 150 osób. Powodem zwiększenia liczby etatów mają być nowe uprawnienia i szerszy zakres zadań PE.

Budynek PE / Fot. Jonathan Martz / WikimediaWczoraj Europosłowie zatwierdzili środki na dodatkowe 150 etatów w Parlamencie Europejskim oraz zwiększenie kwoty na zatrudnianie asystentów. Teraz Komisja Europejska będzie jeszcze musiała sformułować formalną propozycję budżetową, którą następnie zatwierdzą Rada i Parlament.

Większość z nowych eurourzędników trafi do pracy w sekretariatach poszczególnych komisji parlamentarnych, gdzie prowadzić będą prace nad projektami legislacyjnymi zanim trafią one pod obrady PE. - Nowi pracownicy będą potrzebni zwłaszcza w takich obszarach legislacji jak rolnictwo, sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne, gospodarka i finanse. 5 etatów wzmocni komórki odpowiedzialne za współprace z parlamentami krajowymi, które uzyskały dodatkowe uprawnienia na mocy traktatu z Lizbony - mówi Andrzej Sanderski z biura prasowego Parlamentu Europejskiego.

Po zatrudnieniu nowych urzędników wydatki Parlamentu Europejskiego na administrację wzrosną z 19.87 proc. do 19.99 proc. wszystkich wydatków na administrację w instytucjach europejskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uwaga mogą być kolejne bzdurne ustawy .Już raz ślimak rybą został .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.