Facebook Google+ Twitter

150 tys. żołnierzy w gotowości. Putin zarządził pilne ćwiczenia armii

Władimir Putin zarządził pilne ćwiczenia w armii. Chce sprawdzić gotowość bojową wojsk lądowych, powietrznych i obrony przeciwlotniczej w zachodniej i centralnej Rosji. Straszy Zachód czy przygotowuje się do wejścia na Krym?

 / Fot. Mikhail KLIMENTIEV / RIA NovostiW Rosji rozpoczęły się dziś pilne ćwiczenia armii, które potrwają do 3 marca - pisze Wprost. Wezmą w nich udział wojska lądowe, powietrzne, kosmiczne, obrony przeciwlotniczej oraz flota. Ćwiczenia dotyczą wojsk centralnej i zachodniej Rosji i oficjalnie mają sprawdzić gotowość bojową wojsk na wypadek zagrożenia militarnego państwa.

"Zgodnie z poleceniem prezydenta FR dzisiaj o godz. 14.00 bez uprzedzenia ogłoszono alarm bojowy w wojskach Zachodniego Okręgu Wojskowego, a także w związkach taktycznych i jednostkach wojskowych stacjonujących na jego terytorium, w 2. Armii Centralnego Okręgu Wojskowego, jak również dowództwach Obrony Powietrzno-Kosmicznej, Wojsk Powietrznodesantowych, Lotnictwa Dalekiego Zasięgu i Lotnictwa Transportowego" - powiedział minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Alarm bojowy zarządził Władimir Putin i niewątpliwie jest on odpowiedzią na to, co dzieje się na Ukrainie. Na Krymie odbywają się w tej chwili protesty dotyczące odłączenia Krymu od Ukrainy i ewentualnego przyłączenia do Rosji. Przed parlamentem w Symferopolu trwają demonstracje, które już przerodziły się w starcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Co racja to racja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.