Facebook Google+ Twitter

152 załogi w Rajdzie Rzeszowskim

Wielu kibiców przecierało oczy ze zdumienia, gdy na oficjalnej stronie Rajdu Rzeszowskiego przeczytali informację, że do tej imprezy zgłosiły się aż 152 załogi.

 / Fot. LogoWszystko za sprawą połączenia rund Rajdowego Pucharu Polski, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Dzięki temu 18. Karpacki Rajd Rzeszowski zapowiada się jako wielkie rajdowe widowisko. W piątek, pierwszego dnia zawodów, na oesy wyjadą zawodnicy z RSMP i mistrzostw Słowacji, a w sobotę dołączy do nich mocna stawka Rajdowego Pucharu Polski.

Podczas siódmej rundy RPP najliczniej obsadzona będzie klasa A7, w której zobaczymy 19 zespołów. Wystartują w niej między innymi reprezentanci Tedex Supremis Rally Team, Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska. Ubiegłoroczni zwycięzcy Rajdu Rzeszowskiego wsiądą do Hondy Civic Type R, przygotowanej przez bielski Inter-JAR. Po pechowym występie w Karkonoszach załoga przystąpi do tej rundy RPP dodatkowo zmotywowana i zrobi wszystko aby powtórzyć ubiegłoroczny sukces. Przy okazji, gdyby ktoś chciał przejechać się autem Pawła i Agnieszki, wystarczy wejść na ich stronę imprezy integracyjne, za niewielką opłatą umożliwiają prawdziwe doznania rajdowe.

Tydzień po Rajdzie Karkonoskim Inter-JAR-u wystartowali treningowo w 1. Rajdzie Sławkowskim, będącym rundą cyklu Rajdowego Debiutu. Zespół reprezentowali Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska, Michał Bolek z Krzysztofem Koseckim oraz Wojciech Chuchała i Damian Syty. Trzykrotnie pokonywana szybka, asfaltowa próba była bardzo wymagająca, ale pozwoliła zawodnikom sprawdzić siebie i samochody przed Rajdem Rzeszowskim. Także pogoda spłatała figla, a padający deszcz niemal idealnie odtworzył warunki panujące na oesach rzeszowskiej rundy RPP.

Paweł Hankiewicz: "Z Rajdu Karkonoskiego wyeliminowała nas banalna awaria samochodu, jednak nie składamy broni. Nasza strata w punktacji jest spora, ale to dodatkowo motywuje nas do walki. Samochód jest rewelacyjny, a my poznaliśmy go już wystarczająco dobrze, aby walczyć o zwycięstwo w tej i kolejnych rundach. W zeszłym roku wygraliśmy w Rzeszowie, więc na pewno będziemy chcieli powtórzyć ten wynik.Postaramy się jak najlepiej zaprezentować naszych sponsorów, firmy Tedex i SUPREMIS, a także zdobyć kolejne cenne punkty."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.